sob.. cze 15th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Co warto wiedzieć o kwaterach pracowniczych?

noclegi pracownicze, kwatery dla pracowników
Podziel się

Noclegi pracownicze cieszą się całkiem dużą popularnością. Pozwalają one pracodawcom na zatrudnienie osób, które mieszkają bardzo daleko. W ten sposób można utrzymać ciągłość zatrudnienia nawet gdy w okolicy brakuje rąk do pracy. Co warto wiedzieć o kwaterach dla pracowników? Co je wyróżnia?

Kwatery pracownicze a wyposażenie

Tanie kwatery pracownicze zwykle są dość skąpo wyposażone. Znajdują się w nich tylko podstawowe meble. Zwykle jest to łóżko, szafa lub garderoba do przechowywania ubrań oraz wyposażona kuchnia z jadalnią i łazienka. W takim miejscu nie można liczyć na ogromne luksusy, choć równocześnie trzeba zaznaczyć, że noclegi pracownicze są wygodne. Pobyt w nich umożliwia regenerację po ciężkim dniu pracy i przygotowanie się do kolejnego dnia. W wielu kwaterach dostępne jest Wi-Fi oraz telewizor. W ten sposób wszyscy mieszkańcy mogą mieć dostęp do informacji i rozrywki. Oczywiście w dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z internetu mobilnego, ale i tak Wi-Fi w budynku jest dość pożądane. Podkreślmy też, że podstawowe wyposażenie nie oznacza braku wygody. Zwykle można porównać je do tego, co znajduje się w każdym domu i do poziomu życia, do jakiego większość pracowników jest przyzwyczajona.

Bardzo ważna lokalizacja noclegu

Jeśli chodzi o kwatery pracownicze, to ogromne znaczenie ma ich lokalizacja. Powinna ona być na tyle bliska miejscu pracy, by nie było potrzeby organizowania transportu. Jeśli jest inaczej, to często po stronie pracodawcy leży zorganizowanie przewozu w wyznaczonych godzinach. To jednak wiąże się z dodatkowymi kosztami i jest dość niewygodne. Z tego powodu lepiej jest szukać takich miejsc, z których dojazd nie stanowi problemu. Powinny one więc znajdować się blisko miejsca docelowego tak, by można było do pracy dostać się pieszo albo też blisko przystanku autobusowego. Tanie kwatery pracownicze rzadko są zajmowane przez osoby z własnymi samochodami, więc trzeba się z tym liczyć. Kolejnym atutem może być bliskość do centrum lub miejsca, w którym dostępna jest rozrywka oraz jedzenie. To bardzo ważne, bo wpływa na komfort pracowników. Jeśli są najedzeni i zrelaksowani to dużo łatwiej jest im zbierać siłę do kolejnego dnia pracy. Pamiętajmy, że to także wpływa na wzrost atrakcyjności miejsca zatrudnienia i przemawia na korzyść pracodawcy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.