sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Czy ziołomiody są naturalne jak miody?

ziołomiody
Podziel się

Ziołomiody to wyjątkowy specyfik na wiele dolegliwości, a także jako środek profilaktyczny dla zachowania dobrego zdrowia. To miód ziołowy wyprodukowany przez pszczoły, ale z ingerencją pszczelarza, który podsuwa pszczołom gotowe wyciągi z ziół bezpośrednio do ula.

Dlaczego ziołomiód, a nie miód?

Ziołomiody zawierają w swoim składzie wyciągi z ziół niekwitnących, które dostarczone bezpośrednio do ula przez człowieka, są przerabiane przez pszczoły. Dzięki temu tworzą się nowe odmiany miodów, a ponieważ pochodzą z wyciągu łodyg i liści roślin leczniczych zamiast z kwiatów, stąd ich nowa nazwa.

Dzieje się tak, ponieważ określenia “miód” używa się do wytworu pszczelego wyprodukowanego przez robotnice z nektaru pobranego z kwiatów. Dlatego miód z soku ziół, a nie z nektaru kwiatów, nazwano ziołomiodem, poza jednostkowymi wyjątkami.

Gdzie kupić miód z ziół i jaka jest jego cena?

Zarówno stacjonarnie, jak i w sieci kupimy ziołomiody sklep pszczelarski z pyłkiem kwiatowym, propolisem, miodami kwiatowymi ma również dla swoich klientów gęste słodkie soki wyprodukowane przez pszczoły, czyli wszelkie ziołomiody.

Prozdrowotnych syropów, jakimi są ziołomiody cena jest przystępna i zbliżona do ceny miodów kwiatowych. Dzięki temu zarówno miód, jak i ziołomiód jest dostępny dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie.

Jakie są różnice między ziołomiodem a miodem?

Jeśli chodzi o skuteczność w leczeniu chorób, dobre są zarówno miody, jak i ziołomiody cena niewielka w porównaniu do leków i suplementów. Konsystencja natomiast miodu i ziołomiodu znacząco się od siebie różni. Miód po pewnym czasie krystalizuje się, natomiast ziołomiody sklep sprzedaje zawsze płynne, ponieważ ten rodzaj syropu inaczej został przetworzony.

Prawdziwe ziołomiodowe płyny zawsze są gęste, przezroczyste w kolorze słabej herbaty czarnej i półpłynne (nie twardnieją). Miód barwę ma od kremowego (miód mniszkowy) po ciemno miodowy wpadający w lekką zieleń (miód spadziowy i gryczany). Różnica między miodem a ziołomiodem jest dostrzegalna także w smaku jednego i drugiego.

Jakie rodzaje ziołomiodów można kupić?

Najpopularniejszy ziołomiód, który spotykamy w sklepach ze zdrową żywnością to ziołomiód pokrzywowy i miętowy. Oprócz nich są także inne, a mianowicie takie, które zawierają wyciągi z kwiatów, do których pszczoły w danym rejonie nie mają dostępu.

Będzie to np. ziołomiód lawendowy, nagietkowy i inne. Wszystko jest uzależnione od tego, jaką pożywkę dla pszczół pochodzenia roślinnego uszykuje pszczelarz.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.