niedz.. kwi 21st, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Dziecko i pierwszy kontakt z dentystą

uśmiech dziecka, dentysta dla dziecka
Podziel się

Nawet najlepiej urządzony i najbardziej profesjonalny gabinet dentystyczny kraków będzie dla dziecka stresującym i budzącym grozę miejscem. Mimo to, każdy rodzic musi – a przynajmniej powinien – oswoić malucha z tym wyjątkowym dla niego miejscem. Krok ten jest niezbędny w procesie leczenia dziecięcego uzębienia.

Wizyta zapoznająca

Jeśli gabinet stomatologiczny kraków ma być miejscem przyjaznym dla dziecka, to koniecznie należy zadbać o to, aby odbyła się w nim pierwsza wizyta zapoznająca. W jej trakcie nie będą wykonywane żadne zabiegi. Wręcz przeciwnie – jest to czas, by zapoznać się ze znajdującym się tu sprzętem, jego sposobem działania itd. Mało tego – dziecko w jego trakcie powinno dokładnie zapoznać się z osobą dentysty. Dlatego tak ważne jest, aby był to ten sam specjalista, który potem będzie wykonywał zabieg.

Klinika stomatologiczna kraków i praktyczne podejście

Naturalnie nic nie stoi na przeszkodzie, by w trakcie pierwszej wizyty (zapoznającej) wykonać podstawowe badania dziecięcego uzębienia. W ramach zabawy można np. wykonać serię zdjęć wszystkich zębów, dzięki czemu będzie można zdiagnozować stan uzębienia malucha. Co ciekawe, badania te mogą mieć formę zwyczajnej zabawy. Ważne, aby dziecko w trakcie ich trwania zachowywało się spokojnie i mogło zaufać specjaliście. Rzecz jasna wszystkie te czynności będą realizowane pod okiem rodzica.

Co zrobić z silnym bólem?

A co, jeśli w trakcie pierwszej wizyty w krakowskim gabinecie stomatologicznym ząbek będzie już bolał? Wtedy najlepiej połączyć przyjemne z pożytecznym. Zaleca się na przykład, aby dziecko w ciągu jednego dnia zapoznało się z danym miejscem i poddało określonym zabiegom. Wciąż przedłużający się ból ząbka to problem, w przypadku którego klinika stomatologiczna kraków jest raczej bezradna. Jedyne co w danej sytuacji pozostaje, to oczywiście leczenie lub też wyrwanie bolącego ząbka. Na szczęście liczba środków uśmierzających ból jest w polskich gabinetach stomatologicznych bardzo duża, dzięki czemu dobór odpowiedniej metody nie powinien być problemem.

Podsumowując, z punktu widzenia dziecka gabinet stomatologiczny kraków to bardzo tajemnicze, a nawet groźne miejsce. Należy jednak pamiętać, że przełamywanie pierwszych lodów jest tu bardzo istotne i to w nawet w kontekście wielu późniejszych lat życia malucha.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.