pon.. maj 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Kiedy zlecić serwis wózków widłowych? 3 kluczowe powody

serwis wózków widłowych
Podziel się

Wózek widłowy to w wielu firmach produkcyjnych, magazynowych i handlowych główny sprzęt stosowany do transportu ładunków. Sprawny, regularnie serwisowany widlak to podstawa efektywnej i bezpiecznej pracy. Kiedy należy skorzystać z serwisu wózków widłowych?

1. Rejestracja wózka widłowego w UDT

Zgodnie z przepisami wózek widłowy, a dokładnie wózek jezdniowy podnośnikowy wymaga rejestracji w UDT, czyli Urzędzie Dozoru Technicznego. Procedura polega na wypełnieniu pisemnego wniosku i na badaniach technicznych sprzętu przez inspektora UDT.

Przed rejestracją wózka widłowego w UDT warto wykonać jego kontrolę. Zlecającym serwis wózków widłowych Śląsk daje możliwość otrzymania kompleksowej pomocy dotyczącej przygotowania urządzenia do rejestracji. Pracownik serwisujący wózki widłowe śląskie dokładnie sprawdzi pojazd i w razie potrzeby wykona naprawy, aby przeszedł on badania techniczne bez problemów.

2. Systematyczne przeglądy techniczne i konserwacja

Każdy wózek widłowy na Śląsku powinien być poddawany systematycznym przeglądom technicznym. Wymagają tego przepisy dozoru technicznego, a także producenci wózków w okresie ochrony gwarancyjnej. Regularne przeglądy to też mniejsze ryzyko poważnych, drogich w naprawie usterek i większe bezpieczeństwo pracy.

Klientom chcącym zlecić serwis wózków widłowych Śląsk prezentuje listę wielu firm oferujących w tym zakresie pełną obsługę. Pracownik serwisu dokładnie sprawdzi wszystkie układy widlaka i wtedy, gdy będzie on sprawny, podbije dokumenty przeglądu.

Dobry serwis wózków widłowych Katowice – z takiej oferty warto skorzystać również wtedy, gdy wózek wymaga konserwacji oraz wymiany ogumienia, elementów układu hamulcowego i innych części eksploatacyjnych. Pracownik serwisu wózków widłowych w śląskim wykona prace na miejscu.

3. Usterki wózka widłowego

Po serwis wózka widłowego na Śląsku trzeba zadzwonić również wtedy, gdy pojawiają się usterki, na przykład:

  • wózek nie odpala,
  • wózek samoczynnie gaśnie,
  • widoczny jest wyciek płynów,
  • hamulce nie działają sprawnie,
  • nie można operować masztem i widłami.

Jeżeli potrzebny jest serwis wózków widłowych Katowice pozwalają na skorzystanie z punktów specjalizujących się w naprawach wszystkich marek widlaków, między innymi Manitou, Still, Mitsubishi, Toyota, Nissan, Jungheinrich, Linde.

Firmom wykorzystującym wózki widłowe śląskie zapewnia również dostęp do pogotowia serwisowego wózków widłowych w Katowicach i w innych miastach. Gdy z naprawą nie można czekać, najlepiej skontaktować się z serwisem widlaków na Śląsku oferującym błyskawiczną obsługę w 24 godziny od przyjęcia zgłoszenia.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.