niedz.. kwi 21st, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Ortodoncja Łódź – poznaj najlepsze sposoby korekcji zgryzu

dentysta, stomatolog
Podziel się

Ortodonta Łódź zajmuje się wieloma metodami korekty nieprawidłowego ustawienia zębów oraz szczęk. Dzięki przeprowadzonemu przez niego leczeniu pacjent może cieszyć się pięknym uśmiechem. Na korektę zgryzu nigdy nie jest za późno, więc nawet dorośli mogą zgłosić się do specjalisty i uzyskać odpowiednio dobraną pomoc. Po jakie metody korekty najczęściej sięga ortodoncja? Czego spodziewać się po wizycie u ortodonty?

Ortodonta dziecięcy Łódź – aparaty ruchome

W przypadku dzieci doskonale sprawdzają się aparaty ortodontyczne, które są ruchome. Zwykle umieszcza się je w jamie ustnej tylko na noc. Dzięki temu ogranicza się dyskomfort, jaki dziecko może odczuwać podczas korekty. Bardzo istotne jest też to, że ortodonta dziecięcy Łódź może proponować leczenie oparte właśnie na tej metodzie, ponieważ szczęka młodego człowieka jest na tyle elastyczna, że dość łatwo poddaje się korekcie. Można więc pozwolić sobie na zwiększanie i zmniejszanie nacisku wywieranego na łuki zębowe.

Ortodoncja Łódź – aparaty stałe

Przy bardziej poważnych wadach zgryzu, u starszych dzieci oraz u dorosłych częściej stosuje się aparaty ortodontyczne stałe. Są one zakładane przez specjalistę i nie ma możliwości, by pacjent samodzielnie je zdjął. Takie aparaty wywierają nacisk na uzębienie przez cały czas. Ogranicza to ryzyko cofnięcia postępów oraz zwiększa prawdopodobieństwo utrzymania efektów leczenia. To ważne, bo w przypadku leczenia zakończonego zbyt wcześnie, można zaobserwować, że wada zgryzu po pewnym czasie może pojawić się ponownie. Stosowanie aparatów stałych jest skuteczne, choć z pewnością nie jest zbyt komfortowe z perspektywy pacjenta. Pełna korekcja zgryzu zwykle trwa kilka lat.

Nowoczesne leczenie – niewidzialne nakładki

Ortodonta Łódź może też sięgnąć po nowoczesną alternatywę dla stałych aparatów ortodontycznych. Są to nakładki wykonane z tworzywa, które pacjent może sam wkładać i wyciągać ze swojej jamy ustnej. Tym samym można rezygnować z nich, gdy przeszkadzają one w spożywaniu posiłku. Nowoczesna ortodoncja Łódź sięga po takie rozwiązania, choć trzeba się liczyć z tym, że jest ono dość kosztowne. Nakładki są niemal niewidoczne, więc są dobrą propozycją dla wszystkich osób, które wstydzą się nosić stały aparat ortodontyczny. Leczenie przy użyciu takich nakładek zwykle trwa dłużej niż dwa lata.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.