sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Serwis wózków widłowych. Kiedy należy go wykonać? Na czym polega?

Serwis wózków widłowych
Podziel się

Wózki jezdniowe podnośnikowe, które potocznie określane są jako wózki widłowe, są powszechnie używane w wielu przedsiębiorstwach. W trosce o sprawną i bezpieczną pracę powinny być poddawane systematycznemu serwisowi.

Wózki widłowe w transporcie bliskim

Wózek jezdniowy podnośnikowy z mechanicznym napędem podnoszenia jest urządzeniem używanym do transportu bliskiego. Wyposażony jest w widły, platformę lub inne części stosowane do przewożenia ładunków, a także umożliwia podnoszenie ich na określoną wysokość. Ma napęd elektryczny, spalinowy albo hydrauliczny.

Zgodnie z przepisami, wózki widłowe podlegają dozorowi technicznemu przez UDT – Urząd Dozoru Technicznego.

Serwis wózków widłowych

Przeglądy, konserwacja i naprawa wózków widłowych to czynności wchodzące w skład serwisu. Serwis może być prowadzony zarówno w wyznaczonych terminach, jak i doraźnie, zależnie od potrzeb.

Serwis wykonuje się:

  • przed rejestracją urządzenia w UDT
  • przed badaniami okresowymi prowadzonymi przez UDT
  • w celu wymiany części i materiałów eksploatacyjnych
  • w razie wykrycia usterek
  • po wypadkach

Klientom chcącym zlecić serwis wózków widłowych Śląsk może zaoferować dostęp do szerokiej gamy firm specjalizujących się w tym zakresie. Firmy serwisujące wózki widłowe w Katowicach, Chorzowie, Mysłowicach, Gliwicach, Bytomiu, Rudzie Śląskiej i innych miejscowościach zapewniają kompleksową pomoc.

Przebieg prac serwisowych

Serwis rozpoczyna się od diagnostyki stanowiącej także przegląd techniczny. Obejmuje on dokładne oględziny urządzenia oraz przeprowadzenie prób jego działania z obciążeniem.

Następnie, w zależności od potrzeb, wykonuje się inne prace – wymianę części zamiennych, ich remonty i regenerację, montaż dodatkowego osprzętu.

Właścicielom sprzętu planującym serwis wózków widłowych Śląsk udostępnia pełną gamę usług dla urządzeń wszystkich marek, w tym Linde, Toyota, Jungheinrich, Hyster i Still. Firmom stosującym wózki widłowe Katowice mogą zapewnić tu najszersze wsparcie. Zakres obsługi serwisów wózków widłowych na Śląsku można sprawdzić online.

Wynajem wózka widłowego na czas serwisu

Gdy urządzenie poddawane jest pracom, wiele serwisów świadczy także wynajem wózków widłowych Śląsk to obszar, gdzie też można skorzystać z takiej oferty.

Wózek zastępczy pozwala na utrzymanie ciągłości pracy w firmie. Dla klientów wybierających wynajem wózków widłowych Śląsk to województwo, gdzie urządzenie może zostać dostarczone pod wskazany adres.

Zatem dla firm chcących zadbać o wózki widłowe Katowice mają wiele dobrych ofert dotyczących serwisu i wynajmu wózków widłowych na Śląsku.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.