sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Specjalizacje stomatologiczne w Poznaniu w walce o uśmiech

dentysta
Podziel się

Poznań to miasto, którego mieszkańcy zdecydowanie coraz bardziej pragną mieć naprawdę bardzo piękne uzębienie i oczywiście ładny uśmiech. W związku z tym, pojawia się pytanie, jak to w zasadzie zrobić? Otóż warto wiedzieć, że istnieją naprawdę bardzo różne specjalizacje stomatologiczne, które nam tutaj pomogą.

1) dentysta Poznań od stomatologii zachowawczej i endodoncji

Przede wszystkim, na początek warto wspomnieć o dość standardowej stomatologii zachowawczej oraz endodoncji. Zasadniczo to właśnie do takiego dentysty w Poznaniu powinniśmy się udać na samym początku. To właśnie on dokona przeglądu, wyleczy ubytki oraz określi, co jeszcze powinno być wykonane, co pomoże nam uzyskać piękny uśmiech.

2) Stomatolog Poznań zajmujący się ortodoncją

Może tutaj w propozycjach znaleźć się ortodoncja. Dentysta Poznań specjalizujący się w ortodoncji leczy wszelkie wady zgryzu. Chyba oczywiście, że są one dość rozległe – wówczas wkracza na scenę chirurg szczękowo – twarzowy.

Co to jednak są te wady zgryzu? Otóż to jest bardziej naukowe określenie “krzywych zębów”. Czyli jeśli jakieś zęby nie rosną prawidłowo, nie stykają się, jest między nimi przerwa, mają nieprawidłowy kształt, przednie zęby zakrywają górne itp. – takie wszystkie sytuacje nadają się do ortodonty.

3) klinika dentystyczna Poznań od implantologii oraz protetyki

Implantolog z kolei zakłada implanty, czyli bardzo zaawansowane sztuczne zęby. Z kolei zaś protetyk specjalizuje się w protezach. Warto w tym momencie podkreślić, że ludzie zazwyczaj dość poważnie mylą pojęcie protezy.

Otóż nie jest tak, że proteza to tylko i wyłącznie sztuczne zęby na całą szczękę czy żuchwę i że koniecznie musi być wyjmowana. Dzisiaj istnieje naprawdę bardzo wiele różnego rodzaju protez także takich, które obejmują kilka zębów i są wkręcane, jeden ząb itp. Możliwości jest wiele.

4) stomatolog Poznań zajmujący się periodontologią

O periodontologii zapewne mało kto słyszał. Tymczasem, naprawdę bardzo się ona opłaca często. Periodontologia jest to bowiem nauka o błonie śluzowej – a to tutaj często są nasze problemy. Periodontolog na pewno poradzi nam, co można zrobić z krwawiącymi dziąsłami, ze zmianą na błonie śluzowej itp.

5) klinika dentystyczna Poznań od stomatologii estetycznej

Na koniec warto jeszcze dodać, że w walce o piękny uśmiech na pewno pomoże nam także stomatologia estetyczna. W końcu po to została ona stworzona. To tam będzie można naprawdę wybielić zęby, wyrównać ich kształt – czeka na nas wiele możliwości i ciekawych zabiegów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.