niedz.. kwi 21st, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Co powinniśmy wiedzieć uprawnieniach sep do 1kv?

kable, elektryka
Podziel się

Często w Internecie można natrafić na dość dziwnie brzmiące reklamy, które zachęcają do zapisania się na kurs sep 1kv. O co dokładnie tutaj chodzi? Jaka wiedza jest przekazywana na takim szkoleniu? Sprawdźmy to zagadnienie i odpowiedzmy ogólnie na te pytania.

Uprawnienia sep do 1kv dla elektryków

Wspomniany na wstępie kurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich. Właśnie dlatego, jak ławo można się domyślić, dotyczy zagadnień związanych z obsługą wszelkich urządzeń, a także instalacji i sieci wytwarzających i przesyłających prąd. Każdy kto ma skończone 18 lat i co najmniej podstawowe wykształcenie, uczestnicząc w owym szkoleniu, a następnie zdając egzamin, stanie się osobą wykwalifikowaną do takich skomplikowanych czynności. Będzie pracował na dobrze płatnym stanowisku w dużej firmie.

Różne rodzaje uprawnień sep

Trzeba nadmienić, że poza kwalifikacjami sep g1, a więc elektrycznymi, są także inne, które mogą przydać się wielu osobom poszukującym pracy. Chodzi tutaj o uprawnienia g2 oraz g3. Te drugie dotyczą zadań polegających na obsłudze urządzeń cieplnych, a ostatnie powinni zdobyć ludzie chcący poznać szczegóły funkcjonowania różnych instalacji gazowych. Dodajmy, że jest jeszcze jeden podział ze względu na rodzaj wykonywanych czynności. Mowa o eksploatacji (oznaczonej literką E) albo dozorze (D) profesjonalnych maszyn o napięciu do 1 kv.

Kurs sep 1 kv oraz egzamin

Wspominaliśmy już o samym kursie i egzaminie. Co w tym temacie należy jeszcze wiedzieć? Otóż szkolenie sep g1 jest prowadzone w formie stacjonarnej albo zdalnej. Może odbywać się na terenie całego kraju, w niemal każdym większym mieście. Jego koszt nie jest wysoki. Trwa przez krótki czas – często tylko jeden dzień, ale taki okres wystarczy, aby nauczyć się niezbędnych zagadnień teoretycznych i praktycznych, dostosowanych do aktualnych wymagań i zmian zachodzących w we współczesnej branży elektrycznej. Owa wiedza pozwoli na bezproblemowe podejście do ustnego egzaminu. Jego cena wynosi teraz równo 260 złotych brutto.

Uwaga! Certyfikat uzyskany dzięki egzaminowi i wydany w ciągu dwóch tygodni będzie ważny jedynie przez pięć lat. Co zrobić, gdy skończy się ten okres? Spokojnie. Chcąc odnowić uprawnienia sep do 1kv, trzeba powtórnie zapisać się na kurs sep 1kv oraz zdać egzamin. Na szczęście to nic trudnego.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.