pon.. maj 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Co warto wiedzieć o serwisie i konserwacji wózków widłowych?

naprawa wózków widłowych
Podziel się

Jak wiadomo przedsiębiorcy uczulają swoich pracowników, by dbali o bezpieczeństwo produktów i materiałów. Nie można jednak zapomnieć o wózkach widłowych i ich serwisie. O czym koniecznie należy pamiętać?

Dlaczego serwis wózków widłowych Śląsk ma tak istotne znaczenie?

Należy mieć świadomość, że regularne weryfikowanie stanu określonych elementów wspomnianych pojazdów pozwoli na identyfikację zużytych części, które powinno się wymienić. Godny uwagi jest również fakt, że wydłużanie czasu pracy części, które są zużyte, przyniesie znacznie więcej szkód niż korzyści. Nie jest rekomendowane czekanie do momentu, aż wózki widłowe śląskie przestaną działać.

Kiedy dokładnie warto dokonać wymiany wideł?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że są to kluczowe części wózków widłowych. Powinno się je wymienić, gdy wytarcie osiągnie 10% grubości pierwotnej. Należy również wykonać wspomnianą czynność, gdy kąt rozwarcia będzie inny, niż 90 stopni. Nie wszyscy wiedzą, że widły o odpowiednich parametrach użytkowych będą ułatwiały pobieranie ładunku, a także zagwarantują zdecydowanie mniejsze uszkodzenie określonych towarów. Dzięki temu znacznie zwiększa się bezpieczeństwo przewożenia ładunków.

Akumulator

Jeżeli wózki widłowe śląskie będą krótko pracowały na jednym ładowaniu powinno się dokonać wymiany akumulatora. Dzięki temu zyskuje się większą wydajność. Wydłuża się również czas pracy na jednym ładowaniu. Nie można oczywiście zapomnieć, że pracownicy będą wykonywali swoje obowiązki w bardziej bezpiecznych i komfortowych warunkach.

Jakie elementy powinno się jeszcze zwrócić uwagę?

Zalecane jest sprawdzenie świateł roboczych i świateł bezpieczeństwa. Pracownicy będą mogli w ten prosty sposób z większej odległości dostrzec swojego kolegę operującego omawianym pojazdem. Nie można zapomnieć o zweryfikowaniu stanu układu kierowniczego. Każdy przegląd powinien zakończyć się raportem na temat jego przeprowadzenia.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.