sob.. cze 15th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Dziecko na fotelu dentystycznym

stomatolog dziecięcy
Podziel się

Każde dziecko prędzej czy później będzie musiało udać się na wizytę stomatologiczną. W idealnych warunkach powinna być to wizyta profilaktyczna, niekoniecznie połączona z jakimkolwiek leczeniem. Podczas niej lekarz może tylko obejrzeć zęby i zasygnalizować możliwe problemy.

Zapoznanie się z gabinetem

Czasami zdarza się, że dziecko na pierwszą wizytę stomatologiczną trafia po wypadku, na przykład kiedy straci ząb. Jest to niezwykle stresująca sytuacja dla rodziców, dla lekarza dentysty, a przede wszystkim dla samego malucha, który bardzo cierpi, ponieważ odczuwa ból, a dodatkowo znajduje się w nowej dla siebie sytuacji, po raz pierwszy przekroczył próg gabinetu dentystycznego. Dziecko widzi sprzęty, z którymi do tej pory nie miało okazji się zapoznać. Lęk, strach i płacz to normalne zachowanie. Zadaniem personelu medycznego jest przełamanie tego lęku i stresu, aby lekarz mógł obejrzeć co właściwie się stało i wdrożyć odpowiednie leczenie. Stomatologia dziecięca Łódź to miejsce, gdzie lekarze są przygotowani na niespodziewane sytuacje. Dentysta dziecięcy Łódź wie, jak podejść do małego pacjenta.

Pierwsza wizyta

Wybór gabinetu dentystycznego na pierwszą wizytę jest bardzo ważny. Lekarz powinien zarezerwować dla malucha odpowiednią ilość czasu, aby spokojnie wyjaśnić jak należy dbać o higienę jamy ustnej i powiedzieć, co może stać się, kiedy dziecko regularnie nie myje zębów. Lekarz powinien także pokazać wszystkie sprzęty obecne w gabinecie stomatologicznym. Tylko wtedy dziecko na późniejszych wizytach będzie w stanie poddać się zabiegom, bez awantur i krzyków. Taka wizyta może być też lekcją dla rodziców. Nie wszyscy opiekunowie dobrze dbają o higienę jamy ustnej malucha. Wydaje się, że zdecydowana większość społeczeństwa doskonale wie, że zęby należy myć przynajmniej dwa razy dziennie, rano i wieczorem. W praktyce jednak bywa różnie. Niektórzy rodzice zaniedbują mycie zębów wieczorem, tłumacząc, duże dziecko jest bardzo zmęczone. W efekcie bardzo prawdopodobne jest wystąpienie próchnicy u dziecka, ponieważ w nocy bakterie rozkładają się bardzo szybko w jamie ustnej. Dentysta dziecięcy Łódź uczula rodziców na te kwestie.

Pewność siebie i dobre decyzje

Stomatologia dziecięca Łódź to miejsce bardzo nowoczesne, z nowatorskim sprzętem, przygotowane na wykonywanie trudnych zabiegów. Stomatolog dziecięcy Łódź posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Nie bez znaczenia jest zachowanie dentysty, który powinien być cierpliwy, ale też zdecydowany i pewny tego co robi. Stomatolog dziecięcy Łódź pracuje właśnie w taki sposób.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.