sob.. cze 15th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Implanty zębów – komfortowe rozwiązanie w przypadku braku zębów

zdrowy uśmiech, stomatolog, dentysta
Podziel się

Brak jednego zęba to nie problem, choć jest to zdecydowany defekt estetyczny, szczególnie gdy znajduje się na przedzie. Sprawa jednak wygląda zdecydowanie poważniej, gdy brakuje nam większej ilości zębów. Oczywiście są na to rozwiązania, a jednym z nich są implanty zębowe – jakie są zalety sztucznych korzeni?

Sztuczne korzenie, czyli implanty zębów Gliwice

Implanty zębów Gliwice to jedno z najbardziej komfortowych rozwiązań implantologii stomatologicznej, które przynosi wiele korzyści dla ich posiadacza. Implant zęba to sztuczny korzeń, który jest wszczepiany w kość szczęki lub żuchwy, a następnie mocowana jest na nim dowolna korona – jest to rozwiązanie skuteczne, trwałe i estetyczne – korona z implantem pełni takie samie funkcje jak naturalny ząb.

Jedyne obawy wywołuje samo wszczepienie implantu, który ma postać niewielkiej śruby. Zabieg ten przeprowadza się ze znieczuleniem, a po umieszczeniu implantu zakłada się do niego specjalną śrubę gojącą, której zadaniem jest szybsze wygojenie rany. Wygojenie się tkanek dziąsła następuje zazwyczaj po dwóch tygodniach, a zrośnięcie się implantu z kością po około 3 do 6 miesiącach. Po tym czasie mocuje się na implancie koronę.

Implanty zębowe Gliwice – zalety

Nie da się ukryć, że implanty zębów Gliwice mają szereg zalet – przede wszystkim jest to trwały korzeń, na którym z czasem może być również zamocowana sztuczna szczęka, szczególnie gdy brakuje nam własnych zębów. Dzięki temu sztuczne uzębienie na implancie jest stałe i nie wymaga wyciągania. Posiadacze protezy na implantach nie mają problemu z adaptacją, wysuwającą się szczęką, a nawet sama higiena nie sprawia żadnych trudności, ponieważ wygląda ona dokładnie tak, jak w przypadku naturalnych zębów. Implanty zębowe Gliwice zapobiegają również zanikaniu tkanki kostnej i tym samym wzmacniają całe uzębienie.

Implanty Gliwice – ile kosztują?

Implanty zębowe Gliwice mają liczne zalety, ale niestety nie są tanim rozwiązaniem i nie możemy liczyć na refundację kosztów. Ich cena może być różna w zależności o tego, z jakiego materiału wykonane są implanty Gliwice, a czasem również nawet sam producent ma wpływ na ich cenę. Stomatolog w gabinecie dentystycznym przedstawi nam najkorzystniejsze rozwiązanie także pod względem finansowym – nie zawsze tańsze implanty Gliwice są gorszej jakości – warto więc dobrze przemyśleć swoją decyzję o sztucznym uzębieniu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.