sob.. cze 15th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Czym zajmuje się chirurg stomatolog?

zdrowe zęby, dentysta, stomatolog
Podziel się

Zabiegi z chirurgii stomatologicznej są skomplikowane i zaawansowane. Prowadzone w obrębie jamy ustnej przez lekarza dentystę o specjalizacji z chirurgii stomatologicznej. Z niniejszego artykułu dowiesz się, czym zajmuje się chirurg stomatolog i jak możesz znaleźć najlepszego specjalistę w Poznaniu.

Chirurg stomatolog Poznań – czym się zajmuje?

Przede wszystkim usuwa operacyjnie zmiany chorobowe i schorzenia w jamie ustnej. Często do tego specjalisty kierowane są osoby, które były u zwykłego dentysty (o praktyce stomatologii zachowawczej). Należy podkreślić, że chirurg stomatolog nie tylko zajmuje się zębem, ale i dziąsłami, kościami, a nawet zatokami.

Chirurgia stomatologiczna Poznań – rodzaje zabiegów

To tutaj usuniesz zęby mądrości, tzw. ósemki. To najpopularniejszy zabieg w całej chirurgii stomatologicznej. Ekstrakcja zębów jest skomplikowana, gdyż są one umiejscowione na samym tyle szczęki i utrudniony jest do nich dostęp. Ponadto, wiele ósemek wyszło z dziąsła tylko miejscowo albo pozostało w nim. Zęby te napierają na inne i powodują konieczność leczenia ortodontycznego. W gabinecie chirurga stomatologa możesz także wyrwać stałe zęby, kiedy zwykłe leczenie nie jest możliwe.

Chirurg stomatolog Poznań czasami przygotowuje szczękę do wszczepienia implantów lub założenia protezy. Chodzi np. o usuwanie bardzo zniszczonych zębów, podniesienie dna zatoki, podcięcie wędzidełka, usuwanie zmian chorobowych na dziąsłach czy usuwanie zmian chorobowych na kościach. Przed implantologią często wykonują zabieg podniesienia dna zatoki i odbudowy kości.

Chirurgia szczękowa Poznań – znajdziesz tutaj najlepszych specjalistów

W Poznaniu są najlepsi lekarze, jeśli chodzi o stomatologię szczękową. Przed zabiegiem odbywa się wizyta, na której lekarz dokładnie zbada pacjenta i dobierze dla niego najlepsze leczenie. Przeprowadzony jest także szczegółowy wywiad z pacjentem. W stomatologii wykorzystywane są nowoczesne metody leczenia. Przykładem jest zabieg podcięcia wędzidełka. Dziś wykonuje się go laserem, a nie skalpelem. Zabieg ten jest mniej inwazyjny i można szybko po nim wrócić do zdrowia. Kontakt do najlepszych chirurgów stomatologów w Poznaniu znajdziesz w Internecie. Warto udać się do doświadczonego lekarza, który niemal codziennie wykonuje zabiegi. Ceny zależą od rodzaju zabiegu i gabinetu lekarskiego.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.