niedz.. kwi 21st, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Jak oswoić dziecko z dentystą

dentysta dziecięcy
Podziel się

Już od najmłodszego okresu trzeba przyzwyczajać dziecko do higieny jamy ustnej. Dzięki temu nie będą rozwijać się w niej bakterie, które mogą wywołać choroby dziąseł, a potem zębów. Dziecko nabierze zdrowych nawyków, które będą potem procentować w dorosłym życiu.

Pierwsza wizyta na wagę złota

Rodzice dbający o zęby swoich dzieci powinni nauczyć je nie tylko prawidłowego mycia zębów, ale także oswoić dziecko z gabinetem stomatologicznym. Czekanie z wizytą aż zacznie boleć ząb jest taktyką błędną, dziecko cierpi, a tu jeszcze dochodzi dodatkowy stres.

Oswajanie z dentystą najlepiej zacząć od wizyty adaptacyjnej, która powinna odbyć się przed ukończeniem 3-go roku. Klinika dentystyczna Szczecin zatrudnia pedodontów (stomatolodzy dziecięcy), którzy dzięki zdobytej wiedzy psychologicznej potrafią postępować z dziećmi wykorzystując ich naturalne zachowania.

Podczas takiej wizyty dentysta Szczecin przede wszystkim zapoznaje dziecko z gabinetem i jego wyposażeniem. Pozwala dziecku swobodnie poruszać się po gabinecie i cierpliwie odpowiada na wszystkie jego pytania. Wykorzystuje naturalną ciekawość dzieci i chęć poznawania otaczającego je świata. Stomatolog Szczecin pozwala podczas wizyty dotykać różnych narzędzi, ich zastosowanie prezentuje na specjalnym misiu (lub innej maskotce) z otwartą buzią. Pozwala także dziecku naśladować swoje działania. Dla dziecka to ogromna frajda. Dobrze przeprowadzona wizyta adaptacyjna powinna zakończyć się przeglądem jamy ustnej. Dziecko najczęściej poddaje się mu bez żadnego stresu.

Podczas przeglądu dentysta Szczecin sprawdza stan zębów mlecznych, prawidłowość zgryzu, może także czasami stwierdzić jakieś zmiany chorobowe. O wszystkich swoich spostrzeżeniach bardzo dokładnie informuje rodziców i udziela porad na temat higieny jamy ustnej dziecka.

Klinika dentystyczna Szczecin – kolejne wizyty

Jeżeli pierwsza wizyta zakończyła się sukcesem, to warto to pozytywne wrażenie wzmacniać. Tu największą rolę odgrywają rodzice, którzy muszą zwracać szczególną uwagę na to, co mówią o swoich wizytach u dentysty. Dzieci bardzo szybko przekładają to na swoje odczucia.

Oczywiście kolejne wizyty kontrolne muszą odbywać się regularnie. Dziecko przyzwyczai się, że zęby trzeba sprawdzać minimum raz w roku, dodatkowo stomatolog Szczecin będzie mógł odpowiednio wcześnie wykryć nieprawidłowości w zgryzie lub zmiany próchnicowe i rozpocząć leczenie.

Niektórzy rodzice uważają, że mleczaków nie warto leczyć, bo i tak wypadną. Nic bardziej błędnego, zmiany próchnicowe przeniosą się na zęby stałe.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.