sob.. cze 15th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Okładzina ścienna PCV – szybki i efektowny remont

panele ścienne
Podziel się

Okładziny ścienne to prosty sposób na nową łazienkę lub stylowy salon. Dostępne w sklepie z materiałami wykończeniowymi w bardzo szerokim i różnorodnym asortymencie aż proszą się o to, aby skusić się na mały remont mieszkania, który nie pociągnie za sobą sporych oszczędności, a pozwoli odświeżyć starą glazurę lub zniszczone ściany.

Okładzina ścienna PCV – co to właściwie znaczy?

Jest to specjalny, wytrzymały i zarazem elastyczny materiał, który przypomina tradycyjne linoleum na podłogę lub tapetę na ścianę. Do jego właściwości należy przede wszystkim to, że jest wodoszczelny i z powodzeniem może być stosowany w łazienkach i kuchniach, gdzie ze względu na dużą wilgotność stosuje się uniwersalną glazurę. W łatwy i prosty sposób można więc za pomocą okładziny ściennej odnowić stare kafelki naklejając na nie okładzinę ścienną PCV. Jest również odporna na działanie wilgoci, a do tego łatwa w czyszczeniu. Taki remont nie wymaga więc burzenia całej łazienki czy kuchni, a ogranicza się do prostego montażu okładziny na uprzednio odtłuszczonej i oczyszczonej powierzchni ścian.

Różnorodne kolory i motywy

Okładzina ścienna została pomyślana głównie dla kuchni i łazienek, gdzie montuje się tradycyjne płytki na ścianach i podłogach. Jednak nowoczesne trendy pokazują, że coraz częściej w takich miejscach stosuje się, np. specjalne panele oraz właśnie okładziny, które spełniają dokładanie takie same funkcje jak glazura. Z tego też powodu są one dostępne w sklepie w różnorodnych kolorach oraz rozwiązaniach stylizacyjnych, w tym głównie przypominających uniwersalne płytki czy cegiełki. Na pierwszy rzut oka są właściwie nie do odróżnienia, a i ich użyteczność jest właściwie taka sama. W ten sposób w niedużych kosztach oraz szybko i sprawnie możemy odświeżyć i odnowić nieco zniszczone już i zabrudzone stare ściany w dowolnych pomieszczeniach naszego domu.

Okładziny ścienne w salonach i przedpokojach

Okazuje się, że ten praktyczny materiał jakim są okładziny ścienne znalazł również zastosowanie w salonach czy przedpokojach. Okładzina ścienna PCV w uniwersalne cegiełki to świetne rozwiązanie dla aranżacji realizowanych w nowoczesnych stylach. Kamień, beton i właśnie cegła często widoczna jest w salonach, niekoniecznie na całej ścianie, ale przynajmniej na jednym jej fragmencie. Jest to motyw, który wciąż ma bardzo wielu odbiorców i jest wykorzystywany w najróżniejszych stylach począwszy od nowoczesnych, a kończąc na rustykalnych. Poza tym w sklepie dostępne są również inne motywy, wśród których każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.