sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Panele 3D – potrafią odmienić wystrój o 360 stopni

remont, panele 3d
Podziel się

Dzisiaj ważne jest, by wnętrze aranżować zarówno z uwzględnieniem aspektów praktycznych, jak i estetycznych. Nie zawsze połączenie tych czynników daje efekt, który zachwyca pod względem oryginalności, czy efektowności. Można jednak zdecydować się na panele 3D, dzięki którym każdy wystrój może zyskać.

Dlaczego warto zdecydować się na kasetony 3D?

Kasetony 3D to bardzo bezpieczny element wykończenia i wystroju wnętrz. Wersja trójwymiarowa jest o wiele bardziej charakterna niż ta w dwu wymiarze, ale wciąż będzie bardziej tłem dla mebli, stylistyki, czy dobranych odcieni. Oczywiście tak będzie wtedy, gdy ktoś zdecyduje, że pozostawia te kasetony w wersji standardowej, czyli położy na ściany lub na sufit białe panele 3D.

Wbrew pozorom, kasetony w trójwymiarze nie należą do produktów, na które przeciętny Kowalski nie mógłby sobie pozwolić. By jeszcze bardziej zaoszczędzić, można zamówić białe modele, a następnie samodzielnie w swoim domu przemalować je na preferowany kolor.

Kasetony te są również dostępne w szerokim asortymencie, jeśli chodzi o formy, czy motywy, jakimi są ozdabiane. Warto wyróżnić, chociażby prostokątne, owalne, czy eliptyczne kasetony trójwymiarowe. Jeśli chodzi o wzory, to najczęściej spotkać się można z tymi kasetonami ozdobionymi np. falami, czy figurami geometrycznymi. W sprzedaży są też modele lżejsze i cięższe, w zależności od tego, z jakiego materiału je wykonano. Do najpopularniejszych kasetonów pod tym względem można zaliczyć te z płyty MDF oraz z gipsu.

Kasetony ścienne 3D – czy łatwo je zamontować?

Kasetony ścienne 3D nie nastręczają większych trudności, jeśli chodzi o ich montaż. Wystarczy tylko przygotować ścianę, czyli zadbać o to, by tynk był gładki, czysty i zagruntowany. Wtedy można mieć pewność, że kasetony ścienne trójwymiarowe pozostaną w swoim miejscu.

Co, jeżeli jednak tynk nie jest dostępnym rozwiązaniem? Trzeba wówczas pamiętać o tym, by takie podłoże odpowiednio przygotować, najczęściej za pomocą preparatu gruntującego. Zarówno w przypadku, gdy kładzie się kasetony na ścianę, bezpośrednio na tynk, jak i sytuacji, gdy podłoże jest inne, można umocować je do ściany za pomocą tych samych klejów. Do klejenia kasetonów na ścianie najlepiej sprawdzają się preparaty na bazie gipsu – klej lub gładź.

Należy też pamiętać o tym, by nie zostawić niezaszpachlowanych szczelin pomiędzy kasetonami. Jednak nie można się spieszyć z tą czynnością – szpachlowanie kasetonów powinno się zacząć najwcześniej po około jednej pełnej dobie.

Kasetony scienne 3D

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.