sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Jak działa skup starych kamienic?

skup kamienic, kupno kamienic
Podziel się

Ceny kamienic w dużych miastach są naprawdę bardzo wysokie. Niektóre z nich są nawet porównywalne do luksusowych apartamentów.

Zalety sprzedaży kamienicy na skupie

Należy jednak pamiętać, że kamienica z wadą prawną lub w niekorzystnym stanie nie będzie pożądana przez nabywców. W takiej sytuacji zostaje skup kamienic Katowice, który skupuje nieruchomości nawet w niezbyt dobrym stanie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że wiele osób nie wie jak się zabrać do zakupu lub sprzedaży kamienicy. Sytuację utrudnia fakt, że wiele takich mieszkań jest wpisanych do rejestru zabytków, dlatego prowadząc remont trzeba będzie pamiętać o zachowaniu historycznego charakteru obiektu.

Wady prawne nieruchomości

Niektóre kamienice są zadłużone lub posiadają wielu udziałowców, a to także nie ułatwia sprzedaży. Skup kamienic Katowice cieszy się w ostatnich latach naprawdę sporym zainteresowaniem. Firmy oferują swoją pomoc również przy sprzedaży dla zewnętrznych inwestorów. Dzieje się tak w sytuacji, gdy firma nie jest osobiście zainteresowana daną nieruchomością. Często można spotkać na portalach internetowych ogłoszenia o treści “sprzedam kamienicę Katowice”. Oczywiście sprzedając kamienicę prywatnie można zarobić zdecydowanie większe pieniądze, ale trzeba też na to poświęcić więcej czasu. Jest to z pewnością zadanie dla zdeterminowanych i zmotywowanych osób. Niektóre kamienice zostały odnowione i prezentują się jak prawdziwe dzieła sztuki. Zdecydowana większość wymaga jednak remontu, dlatego ciężko jest je normalnie sprzedać.

Profesjonalna wycena

Profesjonalna wycena jest możliwa dzięki zawodowej firmie i rzeczoznawcy. Można również zatrudnić prywatnego rzeczoznawcę, żeby oszacował wartość kamienicy. Dużą zaletą kamienic jest ich fenomenalna lokalizacja, ponieważ znajdują się przeważnie w centrum miasta. Zwykłe mieszkania, ale także lokale używane do działalności komercyjnej znajdują się we wnętrzach kamienic. Kupię kamienicę Katowice to ogłoszenie, które często można spotkać na słupach ogłoszeniowych. Duży metraż to chyba jedna z najważniejszych zalet kamienicy. Dzięki temu można ciekawie zagospodarować przestrzeń. Sprzedaż kamienicy nie jest jednak łatwa, ponieważ ceny są wysokie, a stosunkowo mało osób jest zainteresowanych. Większość ludzi poszukuje kawalerek lub mieszkań dwupokojowych. Kamienice niestety znacząco przerastają możliwości wielu osób planujących zakup własnego mieszkania.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.