sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Problemy z dziąsłami, czyli co może zagrażać pacjentowi?

lampa dentysty
Podziel się

Choroby dziąseł to jedne z najczęściej spotykanych problemów natury stomatologicznej. I choć dziś coraz więcej wie się na ich temat, to jednak wciąż bardzo często bagatelizuje się ów problem. Skutkiem tego są wciąż pojawiające się infekcje i stany zapalne, które – co gorsza – mogą wywołać bardzo poważne powikłania.

Stan zapalny dziąsła

Stan zapalny dziąseł to jeden z najczęstszych problemów stomatologicznych. Większość stanów zapalnych “żyje” z pacjentem przez wiele lat. Co więcej, bardzo często zdarza się, że pacjent nawet nie wie o ich istnieniu. W takiej sytuacji konieczne jest zastosowanie leczenia antybiotykowego, które szybko pokona stan zapalny i umożliwi zastosowanie kolejnych, bardzo ważnych etapów leczenia. Co ważne – wystąpienie stanu zapalnego wcale nie oznacza, że stomatolog Nowa Huta od razu usunie ząb. Wręcz przeciwnie, często takie stany zapalne nie mają związku z zębami. Zdarza się bowiem, że są one powiązane również z urazami mechanicznymi. Stomatolog Kraków Nowa Huta nie tylko oceni te zmiany, ale też pomoże w wyborze najlepszej metody leczenia.

Ropnie dziąseł

Jeśli ból w obrębie dziąsła staje się intensywny i pulsacyjny, to najprawdopodobniej ma się tu do czynienia z ropniem. Jest to w dużym uproszczeniu stan zapalny, wewnątrz którego gromadzi się ropa. Jej usunięcie jest bardzo bolesne, aczkolwiek jest to najczęściej jedyna metoda poprawy samopoczucia. Podczas wystąpienia ropnia stomatolog Nowa Huta może zaproponować leczenie antybiotykowe, a także – jeśli zachodzi taka potrzeba – może fizycznie naruszyć ropień. Zdarza się nawet, że dentysta Kraków Nowa Huta skieruje pacjenta do chirurga szczękowego.

Dlaczego nie warto bagatelizować dziąseł?

Choroby dziąseł są bardzo często bagatelizowane przez pacjentów. Jest to poważny błąd, ponieważ mogą one w dłuższej perspektywie doprowadzić do zniekształcenia uzębienia i – w konsekwencji – do konieczności przeprowadzenia bardzo kosztownych operacji chirurgicznych. Oczywiście nikt nie zwróci pacjentowi innych nieprzyjemnych zjawisk, jakie towarzyszyły mu w trakcie wystąpienia stanu zapalnego. Mowa tu oczywiście o wciąż rosnącym bólu, apatii, złym nastroju itd. Czasami, aby tego uniknąć, wystarczy kontrolowanie stanu uzębienia co chociażby kilka miesięcy. Z reguły każdy stomatolog Kraków Nowa Huta ma dużo wolnych terminów.

Podsumowując, choroby dziąseł to prawdziwe wyzwanie dla stomatologii XXI wieku. Doświadczony dentysta Kraków Nowa Huta, szybko i sprawnie określi problem i wdroży odpowiednie leczenie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.