pon.. maj 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Szkolenie SEP. Jak długo trwa i ile kosztuje?

kurs SEP, uprawnienia SEP
Podziel się

Posiadanie uprawnień SEP jest dla wielu elektryków obowiązkowe. Jednak i osoby pracujące przy prądzie o dużym natężeniu i niebędące elektrykami, także muszą ukończyć kursy SEP Bielsko-Biała i zdobyć uprawnienia SEP Bielsko. Czy takie szkolenie SEP Bielsko-Biała długo trwa? Z jakimi kosztami trzeba się liczyć, chcąc zdobyć uprawnienia SEP Bielsko-Biała?

Kursy SEP Bielsko-Biała nie muszą trwać długo

Czas, który trwa szkolenie SEP Bielsko-Biała jest różny. Zależy między innymi od tego na jaką grupę SEP prowadzone jest szkolenie. Uprawnienia SEP dzieli się na trzy grupy, czyli uprawnienia G1,G2 i G3. Najprostsze uprawnienia można uzyskać już po ukończeniu szkolenia, które trwa 40 godzin. Szkolenia na wyższe grupy SEP trwają dłużej i są trudniejsze. Wiele też zależy od tego na jakie działy elektryczności ukierunkowane jest dane szkolenie. Działy zależą przede wszystkim od tego z jakimi urządzeniami elektrycznymi dana grupa szkoleniowa będzie miała do czynienia. Inną długość – na przykład – może mieć szkolenie ukierunkowane na temat turbin wiatrowych, inny czas może trwać szkolenie ukierunkowane na urządzenia elektryczne związane przede wszystkim z wojskowością.

Aby zapisać się na szkolenie nie trzeba spełniać wielkich wymagań

Na szkolenia SEP przyjmowane są osoby pełnoletnie i z ukończoną szkołą podstawową. Oczywiście taka osoba nie będzie miała większych szans na zdanie egzaminu na uprawnienia wyższej kategorii. W przypadku tych szkoleń wskazane jest posiadanie pewnego zakresu wiedzy z branży elektrycznej. Dużo większą szansę na zdobycie uprawnień SEP wyższych grup mają elektrycy i to aktywnie działający w tym zawodzie.

Koszty szkolenia SEP

Szkolenie SEP Bielsko-Biała – Koszty późniejszego egzaminu, to kwota kilkuset złotych. Wiele zależy od rodzaju szkolenia, oferty samej firmy szkoleniowej i tego czy jest to szkolenie w trybie stacjonarnym, czy też w trybie online. Szkolenia w atrakcyjnych cenach oferowane są dla zorganizowanych grup. Jeśli więc wiele osób z jednej firmy, lub grupa znajomych chce mieć uprawnienia SEP to warto działać wspólnie. Takie osoby powinny zgłosić się do danego ośrodka szkoleniowego i zaproponować szkolenie w jednej grupie. Firma szkoleniowa w takiej sytuacji bez wątpienia znacząco obniży koszty szkolenia. Warto też pamiętać, że płatny jest też egzamin na uprawnienia SEP. Przed rozpoczęciem szkolenia warto więc się upewnić ile konkretnie będzie kosztować.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.