niedz.. kwi 21st, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Uprawnienia SEP – garść cennych informacji

żarówki, SEP, uprawnienia do 1kv
Podziel się

Uprawnienie SEP to dokumenty, które potwierdzają przyswojoną wiedzę związaną z branżą elektryczną. Dokumenty te są nadawane po odbyciu specjalistycznego kursu oraz zdaniu egzaminu weryfikującego posiadaną wiedzę. Co ważne, są one pożądane na rynku pracy.

Czy zatem są uprawnienia SEP?

Tego typu dokumenty stanowią potwierdzenie kwalifikacji osoby do wykonywania określonych czynności. Sepowskie uprawnienia są nadawane po odbyciu specjalistycznego kursu oraz zdaniu egzaminu wersyfikującego przyswojoną wiedzę. Kursy są organizowane i realizowane przez liczne podmioty zlokalizowane na terenie całego kraju, a lista ośrodków prowadzących tego typu szkolenia dostępna jest na stronie internetowej Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Co ważne, poszczególne ośrodki oferują swoim potencjalnym słuchaczom dogodne warunki odbycia szkolenia. Może się ono bowiem odbywać zarówno w trybie stacjonarnym, jak i zdalnym. Poza tym, kurs może mieć charakter indywidualny, jak również być tworzony z myślą o większej grupie uczestników. Poszczególne kursy mogą być również zróżnicowane pod względem poruszanych zagadnień oraz poziomu nauczania, dzięki czemu znalezienie szkolenia spełniającego bardzo indywidualne wymagania nie stanowi zwykle większego problemu. Z oferty tego typu kształcenia mogą bowiem skorzystać osoby, które dopiero wchodzą na rynek pracy, jak i pracownicy ubiegający się o awans.

Z jakich rodzajów szkoleń można skorzystać?

Sepowskie uprawnienia mogą być nadawane w zakresie eksploatacji lub dozoru nad instalacjami, sieciami oraz urządzeniami elektrycznymi, energetycznymi oraz gazowymi (G1, G2 oraz G3).

Czym cechują się SEP uprawnienia G1, G2 i G3?

Tego typu dokumenty potwierdzają możliwość wykonywania pracy związanej z eksploatacją lub dozorem obejmującym urządzenia, instalacje oraz sieci elektroenergetyczne. SEP uprawnienia G2 dotyczą obsługi i dozoru nad urządzeniami, instalacjami czy sieciami cieplnymi. W tym przypadku podczas kursów poruszana jest tematyka związana między innymi z turbinami parowymi i wodnymi, urządzeniami ratowniczo-gaśniczymi czy służącymi wentylacji i klimatyzacji. Uprawnienia SEP G3 umożliwiają podejmowanie pracy, która obejmuje dozór i eksploatację urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych, takich jak na przykład: turbiny gazowe czy urządzenia służące do produkcji paliw gazowych.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.