sob.. cze 15th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Zabieg gingiwoplastyki – ratunek dla dziąseł!

dbanie o zęby, dentysta, stomatolog
Podziel się

Estetyka uśmiechu jest bardzo ważnym elementem, który wpływa nie tylko na wygląd naszych zębów, ale i również całego wyglądu. Wiele osób ma kompleksy związane z uśmiechem, które związane są przede wszystkim z krzywymi zębami, ale i również z dziąsłami, które nadmiernie wychodzą na powierzchnię zęba. Z ratunkiem przychodzi gingiwoplastyka.

Co to jest gingiwoplastyka?

Gingiwoplastyka jest zabiegiem plastyki dziąseł, który wykonywany jest przez chirurga. Zabieg ten wykonywany jest przy nieodpowiednim i asymetrycznym kształcie dziąseł. Chirurgia plastyczna dziąseł pozwala na skorygowanie nadmiaru oraz deficytu dziąseł, przez kształtowanie ich linii na nowo. Zabieg jest w całości bezpieczny i bezbolesny, ponieważ wykonywany jest przy pomocy znieczulenia miejscowego.

Powodów przez które dziąsła mogą przybierać nieodpowiedni kształt jest kilka. Przykładowo może mieć to związek z przebytymi stanami zapalnymi, chorobą paradontozy, próchnicą poddziąsłową czy poddziąsłowym złamaniu korony zęba.

Z jakich powodów wykonać zabieg gingiwoplastyki?

Uśmiech jest jedną z najważniejszych kwestii, jeżeli chodzi o wygląd człowieka. Dlatego pierwszym z powodów jest sama estetyka wyglądu uśmiechu. Powody dla których należy wykonać zabieg mogą mieć również podłoże medyczne. Gingiwoplastyka zalecana jest dla osób, które mają wrodzone wady genetyczne, bruksizm i szczękościsk, zapalenie dziąseł, które spowodowane jest nieprawidłową higieną jamy ustnej oraz przewlekłych wad zgryzu.

Jeżeli chodzi o bruksizm to jest to zgrzytanie zębami, które może spowodować ścieranie się zębów, a co za tym idzie dziąsła będą coraz głębiej nachodziły na zęby. Dbania o odpowiednią higienę jamy ustnej oraz używanie odpowiedniej szczoteczki również jest ważnym elementem, ponieważ dzięki temu będziemy mniej narażeni na możliwe zapalenia dziąseł lub zranienia spowodowane przez nieodpowiednie szczotkowanie zębów.

Gingiwoplastyka cena

Ceny zabiegu plastyki dziąseł różnią się od siebie w szczególności od miasta oraz standardu gabinetu, w którym będzie przeprowadzany. Zazwyczaj cena ta waha się pomiędzy 200 – 800 zł, natomiast ostateczny koszt plastyki dziąseł zależał będzie od powierzchni korygowanego dziąsła lub dziąseł.

Lekarze zazwyczaj informują swoich pacjentów o planie leczenia oraz jego koszcie, dzięki czemu pacjent będzie w stanie przygotować się na przyszłe wydatki, które związane są z plastyką dziąseł.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.