niedz.. kwi 21st, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Implanty stomatologiczne. Co to jest? Dlaczego warto je wybrać?

Implanty stomatologiczne
Podziel się

Implanty zębowe są obecnie coraz bardziej popularne. To jedna z tych metod uzupełniania braków, która pozwala na uzyskanie trwałych rezultatów na wiele lat.

Czym są implanty stomatologiczne?

Implantami stomatologicznymi nazywa się trwałe protezy zębowe, które mają na celu imitację naturalnych zębów. Dzisiaj wykonuje je niemalże każda dobra klinika dentystyczna Toruń to także jedno z miast, gdzie są one dostępne.

Budowa implantów zębowych:

  • wszczep – umieszczany w kości żuchwy albo szczęki
  • korona – element widoczny w jamie ustnej
  • łącznik – znajdujący się między wszczepem a koroną

Implant jest indywidualnie dopasowywany do pacjenta. Można zastosować go do uzupełnienia pojedynczego braku zębowego albo nawet całkowitego bezzębia.

Zabieg wszczepiania implantu wykonuje implantolog stomatolog Toruń to miasto, gdzie także można skorzystać z jego pomocy.

Dlaczego warto wybrać implanty zębów?

Implanty stomatologiczne mają wiele zalet, które powodują, że obecnie są one wybierane coraz częściej zamiast innych protez zębowych – protez ruchomych, mostków. Implanty poleci także praktycznie każdy dentysta Toruń oraz w innych miastach.

Najważniejsze zalety implantów stomatologicznych:

  • estetyczne uzupełnienie braków – implant wygląda dokładnie tak, jak naturalne zęby
  • najwyższy poziom komfortu dla pacjenta – uzupełnienie jest trwałe, wygodne, nie wpływa na emisję głosu, nie powoduje ran
  • trwałość na ponad 20 lat – zależnie od zastosowanych materiałów
  • brak potrzeby szlifowania okolicznych zębów – jest to konieczne przy mostku stomatologicznym
  • brak zaniku kości – zachowanie atrakcyjnego wyglądu twarzy

Gdzie można wykonać implanty stomatologiczne?

Najlepiej, aby implanty wykonała doświadczona klinika dentystyczna Toruń to miasto, gdzie także można skorzystać z tego zabiegu. Renomowany dentysta Toruń może zadbać wtedy o prawidłowy przebieg procedury i zagwarantować optymalny efekt.

Przed wyborem odpowiedniej kliniki warto sprawdzić opinie – można wtedy dowiedzieć się, który stomatolog Toruń jest sprawdzonym specjalistą cieszącym się pozytywnymi referencjami.

Ile kosztuje leczenie implantologiczne?

Za wykonanie implantu zębowego stomatolog Toruń oraz w innych większych miastach najczęściej zażyczy sobie około 3-4 tysięcy złotych. Dokładne koszty są jednak zależne od szeregu czynników, między innymi od wybranych materiałów, wielkości braku, dodatkowych procedur.

Najlepiej udać się na konsultację implantologiczną do kliniki dentystycznej w Toruniu, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach i kosztach leczenia.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.