pon.. maj 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Masz kamień nazębny? Skorzystaj z zabiegu higienizacji

dentysta
Podziel się

Higienizacja dostępna jest w praktycznie każdym gabinecie stomatologicznym – na NFZ oraz prywatnie. Na czym dokładnie polega tego typu procedura? Kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdy potrzebna jest higienizacja, pomoże dobry dentysta Kraków to najlepsze gabinety, w których można otrzymać kompleksową obsługę w leczeniu różnych dolegliwości stomatologicznych i poprawie estetyki uśmiechu.

Na czym polega higienizacja w gabinecie stomatologicznym?

Zabieg higienizacji, który wykonuje higienistka stomatologiczna albo stomatolog Kraków czy w innym wybranym mieście, polega na oczyszczeniu zębów z odkładającego się na nich kamienia oraz płytki nazębnej.

Płytka nazębna powstaje ze śliny, resztek składników pokarmowych oraz bakterii. Związki mineralne zawarte w ślinie stopniowo ją utwardzają, co prowadzi do pojawienia się ciemniejszego osadu – kamienia nazębnego.

Kamień może usunąć tylko dentysta Nowa Huta jest jedną z dzielnic w Krakowie, gdzie można umówić się na taką procedurę.

Na czym polega higienizacja zębów?

Higienizacja jest kompleksowym zabiegiem, który najczęściej składa się z dwóch albo z trzech kolejno prowadzonych procedur.

  1. Skaling
    To pierwszy etap higienizacji, którą wykonuje dentysta Kraków oraz w innych miastach. Służy do usunięcia dużych elementów kamienia i płytki. Stosowane są wtedy specjalne urządzenia nazywane skalerami. Mogą one usuwać osad mechanicznie albo ultradźwiękowo.
  2. Piaskowanie
    Po skalingu prowadzone jest piaskowanie. W tym przypadku używana jest piaskarka, która natryskuje drobny piasek zmieszany z wodą na zęby, aby usunąć z nich resztę osadów. Ta metoda pozwala na usuniecie złogów nawet z trudno dostępnych miejsc. Dodatkowo powoduje, że zęby stają się wypolerowane, gładkie.
  3. Fluoryzacja
    Dodatkowym zabiegiem, jaki może wykonać stomatolog Kraków, jest fluoryzacja. Polega ona na pokryciu zębów preparatem ma bazie fluoru. Ma on na celu zabezpieczenie zębów przed atakami bakterii i próchnicą.

Jakie są efekty higienizacji zębów?

Rezultaty zabiegu higienizacji zębów widoczne są od razu po jego wykonaniu. Zęby są wolne od nieestetycznych osadów, a przez to wydają się bielsze. Również systematyczna higienizacja zmniejsza ryzyko pojawienia się chorób przyzębia jak paradontoza, która prowadzi nawet do wypadania zębów.

Warto też wskazać, że dentysta Nowa Huta lub w innej lokalizacji wybranej przez pacjenta może zalecić wykonanie higienizacji przed innymi zabiegami, na przykład przed wybielaniem zębów, założeniem protez zębowych stałych czy aparatu ortodontycznego.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.