sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Jak zabezpieczyć się przed skutkami pożaru? Sprawdź kurtyny przeciwpożarowe

sprzęt do gaszenia ognia
Podziel się

Nowoczesne systemy przeciwpożarowe umożliwiają skuteczne zapobieganie rozprzestrzenianiu się ognia. Nie chronią jednak w stu procentach przed wybuchem pożaru. Mogą natomiast minimalizować straty związane z jego wystąpieniem. Inwestycja w zabezpieczenia przeciwpożarowe może też przyczynić się do uratowania życia. Podstawowym elementem systemu są kurtyny przeciwpożarowe.

Jak wyglądają kurtyny?

Kurtyna ppoż. to rozwiązanie składające się z kilku elementów. Podstawowym elementem jest płaszcz kurtyny stanowiący barierę ognioodporną. Jest to część, która porusza się po specjalnych prowadnicach i zamyka przestrzeń, w której wystąpił pożar. Kurtyna nawinięta jest na wał i spoczywa na co dzień w skrzynce zawieszonej u góry konstrukcji. Opuszczana jest w sytuacji, kiedy następuje potrzeba odcięcia pomieszczenia, w którym wystąpiło źródło ognia od innych pomieszczeń.

Gdzie można zainstalować kurtynę przeciwpożarową?

Kurtyny ppoż. idealnie sprawdzą się do ochrony powierzchni przemysłowych. Kurtyny umieszcza się w miejscach, w których konieczne jest wydzielenie i zabezpieczenie strefy przeciwpożarowej. Kurtyna jest dobrym rozwiązaniem ze względu na możliwość automatyzacji działania oraz szybkość reakcji. Kurtyny ppoż. rozwijają się z prędkością kilku metrów na sekundę. Każda kurtyna ma klasę cieplną wskazującą na czas wytrzymałości w sytuacji wysokiej temperatury.

Jakie są zalety kurtyn przeciwpożarowych?

Kurtyny przeciwpożarowe to rozwiązanie, które niskim kosztem zapewnia bezpieczeństwo przeciwpożarowe na dużych obszarach. Kurtyna może być podłączona do czujników dymu i ognia. W takim systemie automatycznie reaguje na wszystkie pojawiające się zagrożenia. Schemat opuszczania i podnoszenia bariery ognioodpornej wykorzystywany jest także w przypadku rolet przeciwpożarowych. Rolety przeciwpożarowe to konstrukcja mniejsza od kurtyn. Jest przeznaczona dla domów jednorodzinnych. Zapewnia ochronę powierzchni mieszkalnej bez oszpecania estetyki budynku.

Podsumowanie

Kurtyny i rolety przeciwpożarowe to sprawdzone rozwiązania w walce z żywiołem. Prosta konstrukcja składająca się z prowadnic oraz bariery ognioodpornej może zabezpieczać nawet duże powierzchnie. Rozwiązanie sprawdzi się zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w domach mieszkalnych. Warto powierzyć montaż profesjonalistom.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.