sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

O leczeniu kanałowym pod mikroskopem

dentysta, stomatolog
Podziel się

Leczenie kanałowe to bez wątpienia jedna z trudniejszych interwencji stomatologicznych, z którymi może spotkać się pacjent. Fachowo leczenie tego typu nazywane jest endodoncją. Warto wiedzieć o tym, że prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe Kraków może przedłużyć żywotność zęba, dzięki czemu nie trzeba będzie decydować się na przykład na wszczepienie implantu.

Czym jest endodoncja mikroskopowa Kraków?

Coraz częściej leczenie kanałowe zębów prowadzi się pod mikroskopem. Ten rodzaj leczenia jest droższy, jednak nie warto oszczędzać i zdecydować się na nie, ponieważ gwarantuje dużo większą precyzję. Podczas leczenia kanałowego pod mikroskopem lekarz obserwuje ząb w bardzo dużym powiększeniu. Powiększenie daje szansę na to, że kanały zostaną prawidłowo oczyszczone, a następnie szczelnie wypełnione. Takie leczenie kanałowe Kraków pozwala uniknąć różnego rodzaju nieprzyjemnych konsekwencji, jak na przykład rozwinięcie się bakterii beztlenowych w zębie.

Endodoncja Kraków – ile to kosztuje?

Ile kosztuje kanałowe leczenie pod mikroskopem? Wszystko zależy od gabinetu, ale to zwykle wydatek od 800 do nawet 1000 zł. Ten sposób leczenia kanałowego jest zatem droższy niż tradycyjny, mimo to warto zainwestować. To szczególnie istotne wtedy, gdy człowiek nie chce pozbywać się zęba i pragnie zachować jego korzenie po to, aby założyć koronę.

Endodoncja Kraków – taniej, niż implant

Jeszcze kilka lat temu taki sposób leczenia był mało dostępny, dlatego też często zęby trzeba było usuwać. Robiły się ubytki w łuku zębowym, które nie zawsze można było uzupełnić, ponieważ most lub implant to bardzo duże wydatki. Zachowawcze leczenie endodontyczne pozwala na uratowanie zęba. To istotne z bardzo wielu powodów, między innymi estetycznych i zdrowotnych.

Endodoncja mikroskopowa Kraków – jak długo trwa leczenie?

Leczenie kanałowe to dosyć długa i skomplikowana procedura medyczna. Trzeba nastawić się na to, że potrzebne będą co najmniej dwa, a często nawet trzy spotkania u stomatologa. Wysoka cena leczenia rozkłada się zatem na kilka wizyt. Zwykle po pierwszej wizycie u lekarza, kiedy to założy on specjalne lekarstwo, kolejny raz widzimy się ze stomatologiem po tygodniu. To właśnie wtedy dokładnie czyści on kanały zęba, a następnie wypełnia je. Ten etap jest bardzo istotny, wszystko musi być precyzyjnie przeprowadzone, aby leczenie się powiodło. Później trzeba będzie jeszcze odbudować ząb, na przykład w ten sposób, że pacjent zdecyduje się na koronę. Po skomplikowanym leczeniu ząb może służyć przez wiele kolejnych lat.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.