sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Wszystko, co trzeba wiedzieć o profesjonalnym wybielaniu zębów?

piękny uśmiech, wybiealnie zębów
Podziel się

Nie każdy może pochwalić się hollywoodzkim uśmiechem. Z upływem lat zęby przebarwiają się i tracą swój urok. Nie znaczy to, że musimy się z tym pogodzić. Co warto wiedzieć o wybielaniu zębów nim udamy się do dentysty?

Co powoduje przebarwienie zębów?

Kolor zębów w dużej mierze zależy od budowy zęba. Osoby, które mają szczęście mieć grube szkliwo przez dłuższy czas będą cieszyły się białym uśmiechem. Nie jest to jednak jedyny powód przebarwień zębów.

Każdy stomatolog Jarosław wie, że nieprawidłowa dieta ma duży wpływ na kolor zębów. Wiele osób będzie zaskoczonych słysząc, że to dieta bogata w owoce, warzywa oraz świeżo wyciskane soki może wpłynąć na przebarwienia zębów. Warto również pamiętać, że kawa, czerwone wino, napoje gazowane oraz słodycze również osłabiają szkliwo. Nikogo również nie trzeba przekonywać, że palenie papierosów również ma zły wpływ na zęby.

Od czego zacząć?

Osoby, które chcą wybielić zęby muszą zacząć od konsultacji stomatologicznej. Dentysta Jarosław oceni stan zębów oraz naprawi ubytki. Ma to ogromne znaczenie, gdyż środki wybielające są bardzo drażniące i mogą negatywnie wpłynąć na kondycję zepsutych zębów.

Kolejnym krokiem jest pozbycie się osadów oraz kamienia nazębnego. Stomatolog w Jarosławiu przeprowadzi piaskowanie oraz scaling. Trzeba również pamiętać, że po wybieleniu zębów usuwanie kamienia trzeba przeprowadzać systematycznie. ma to ogromny wpływ na kondycje i wygląd zębów.

Jak wygląda profesjonalne wybielanie zębów?

Wybielanie zębów u stomatologa w Jarosławiu to zabieg, który przynosi lepsze efekty niż samodzielna próba odzyskania pięknego koloru zębów.

Trzeba również pamiętać, że dentysta Jarosław w trakcie zabiegu dba również o dziąsła, które zostają zabezpieczone koferdamem. Następnie stomatolog Jarosław nakłada specjalny preparat na zęby. Chcąc osiągnąć lepsze efekty zęby muszą zostać podświetlone specjalną lampą, która dostarcza ciepła niezbędnego do wytworzenia nadtlenków.

Ilość spotkań z dentystą w Jarosławiu jest ustalana indywidualnie. Jest ona zależna od stopnia przebarwień oraz efektu, który pacjent chce uzyskać. Rzadko kiedy jednak zdarza się, by wystarczyło jedno spotkanie. Chcąc cieszyć się pięknym uśmiechem trzeba przygotować się na kilka sesji.

Decydując się na wybielenie zębów można również wybrać metodę laserową. Wybielanie laserem jest szybsze. Trwa od 30 do 40 minut.

Innym sposobem na wybielenie zębów jest skorzystanie z nakładek. Stomatolog w Jarosławiu przygotowuje je na zamówienie. Nosi się je około 4 godzin dziennie przez dwa tygodnie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.