sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Pierwsza wizyta u stomatologa dziecięcego – o czym trzeba wiedzieć?

dentysta, stomatolog
Podziel się

Wizyta w gabinecie stomatologicznym nawet dla dorosłych jest stresująca. Dzieci mogą bać się jeszcze bardziej. W interesie rodziców, jak i dziecka jest zadbanie o to, by były to przyjemne wizyty. Kiedy należy iść z dzieckiem do dentysty i jak przygotować malucha?

Kiedy do stomatologa?


Im wcześniej, tym lepiej. Dziecko w wieku 2 -3 lat już powinno spotkać się ze stomatologiem na wizycie adaptacyjnej. Dentysta dziecięcy Łódź zapozna dziecko z gabinetem, pokarze jak wygląda wizyta. Dziecko zobaczy fotel dentystyczny i nauczy się jak prawidłowo zachowywać się w trakcie wizyty.

Stomatolog dziecięcy Łódź na pierwszym spotkaniu obejrzy ząbki dziecka, pokarze jak prawidłowo je pielęgnować. Bardzo ważne, by dziecko nie zniechęciło się do wizyt u dentysty.

Stomatologia dziecięca Łódź jest konieczna, by sprawdzić stan ząbków malucha. Ważnym elementem wizyty jest określenie przez lekarza czy zęby są prawidłowo ulokowane w jamie ustnej. Może okazać się, że stomatolog zaleci konsultację u ortodonty, by zapobiec poważnym wadom zgryzu.

Warto pamiętać, że wizyty kontrolne u małych dzieci są zalecane częściej niż u dorosłych. Stomatolog dziecięcy Łódź powinien być odwiedzany raz na 4 miesiące, chyba że dentysta zaleci inaczej.

Jak przygotować dziecko do wizyty u stomatologa?

Dzieci, tak jak dorośli, najczęściej odczuwają strach przed tym, co jest im nieznane. Warto o tym pamiętać i dokładnie dziecku opowiedzieć jak będzie wyglądała wizyta u dentysty dziecięcego Łódź.

Ważne, by rodzice opowiadając o stomatologu dziecięcym Łódź starali się zbudować pozytywne skojarzenie. Należy zwrócić uwagę, by nie przelewać na dziecko swoich własnych leków. Trzeba pamiętać, że wiele dorosłych osób boi się wizyty u dentysty.

Warto pamiętać, że im wcześniej dziecko przyzwyczai się do wizyt u stomatologa tym naturalniej będzie je traktowało. Będą to takie wizyty jak u każdego innego lekarza. Dlatego tak ważne jest, by rozpocząć wizyty, gdy zęby dziecka będą zdrowe. Dziecko dzięki temu nie będzie kojarzyło stomatologa dziecięcego Łódź z bólem i dyskomfortem.

Wizyty u stomatologa dziecięcego Łódź, które będą odbywały się w przyjaznej atmosferze nie muszą być dla dziecka traumatycznym przeżyciem. Rodzice, którzy od najmłodszych lat nauczą malucha regularnie odwiedzać dentystę dziecięcego będą mieli pewność, że dziecko będzie miało zdrowe, zadbane zęby.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.