niedz.. kwi 21st, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Układ hydrauliczny wózka widłowego – obiekt zainteresowania każdego serwisanta

serwis wózków widłowych
Podziel się

Profesjonalny serwis wózków widłowych śląsk to podmiot, który w swej pracy kieruje się przede wszystkim bezpieczeństwem użytkowników serwisowanego przez siebie sprzętu. Szczególny nacisk kładzie się tu na systemy podnośników hydraulicznych, które – niezależnie od swej konstrukcji – zawsze są poddane bardzo dużym ciśnieniom roboczym.

Jak działa podnośnik wózka widłowego?

Każdy wózek widłowy śląsk posiada specjalny układ hydrauliczny, którego zadaniem jest odpowiednie pompowanie cieczy roboczej (w tym przypadku jest to olej) do siłowników, dzięki czemu widły – w zależności od aktualnego obciążenia – opuszczają się lub podnoszą. Rola serwisu wózków widłowych śląsk polega przede wszystkim na kontroli spoistości poszycia całego układu, a także… na badaniu poziomu płynu roboczego. Zwłaszcza, że w zasadzie każdy wózek widłowy śląsk, wyposażony jest w układ hydrauliczny o konstrukcji otwartej. Na marginesie oznacza to, że do instalacji hydraulicznej trzeba co jakiś czas dolewać płyn. Jest to o tyle ważne, że zbyt mała jego ilość może doprowadzić do zmniejszenia udźwigu maszyny. A przecież nie o to chodzi…

Sterowanie – istotny element kontrolny

Wózki widłowe to urządzenia, w których prawo Pascala stanowi podstawę ich funkcjonowania. Istotną częścią układu jest tu specjalny zawór sterujący, który – po przełożeniu w określoną pozycję – zwiększa lub obniża ciśnienie panujące w obwodzie hydraulicznym. Profesjonalny serwis wózków widłowych śląsk musi zatem sprawdzić, czy układ ten nie traci zbyt szybko ciśnienia (po przełożeniu dźwigni w pozycję opuszczania) i czy moc pompy ciśnieniowej jest optymalna (biorąc pod uwagę określony ciężar). Badanie to należy w szczególny sposób przeprowadzić w urządzeniach, które są oferowane jako wynajem wózków widłowych śląsk. Zwłaszcza, że obsługują je co chwilę inne osoby, które – trzeba to przyznać – nie zawsze potrafią w sposób bezpieczny (dla wózka) posługiwać się danym sprzętem.

A skoro już mowa o wynajmie wózków widłowych, to warto podkreślić, to właśnie one są bardzo często narażone na awarie układu hydraulicznego. Jak zwykle działa tu prosta zasada: po co się martwić, skoro to nie moje?

Kilka słów podsumowania

Niezależnie od tego, czy dany wózek jest oferowany jako wynajem wózków widłowych śląsk, czy też jest zakupiony przez firmę, to jego układ hydrauliczny zawsze powinien być poddawany stosownym badaniom. Zwłaszcza, że to od niego zależy bezpieczeństwo jego operatora i wielu innych pracowników, którzy pracują w jego bliskim sąsiedztwie.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.