sob.. cze 15th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Wady zgryzu można korygować

sprzęt stomatologiczny
Podziel się

Każdy z nas chciałby mieć zdrowe, piękne zęby i czarujący uśmiech. Niestety są osoby, u których stwierdza się wady zgryzu. To nie tylko defekt kosmetyczny. Zęby, które nieodpowiednio zachodzą na siebie, to także ryzyko ich chorób. Pomiędzy takimi zębami szybciej powstają ubytki, mogą też pojawić się problemy z dziąsłami. Wady zgryzu można jednak krygować. Konieczne jest znalezienie specjalisty ortodonty. Ortodoncja Kraków jest do znalezienia, choć nie ma takich gabinetów tak wiele jak stricte dentystycznych.

Ortodonta skoryguje wady zgryzu

Ortodoncja Kraków – takich gabinetów należy szukać. Specjalista w tej dziedzinie jest w stanie skorygować w zasadzie każdą wadę zgryzu. Nie wiąże się to z jakimiś trudnymi zabiegami w obrębie zębów. Bardzo często jednak konieczne są aparaty ortodontyczne Kraków. Specjalista w tej dziedzinie, po obejrzeniu zębów i stwierdzeniu rodzaju wady, zaproponuje konkretne aparaty ortodontyczne Kraków i zasugeruje pacjentowi wybór takiego, który – w jego ocenie – będzie w danej sytuacji najlepszy. Przy poważnych wadach zgryzu, konieczne jest zamontowanie na zębach stałego aparatu ortodontycznego. Taki aparat trzeba nosić nawet przez kilka miesięcy. W tym czasie ustawienia aparatu będą zmieniane, dzięki czemu zęby będą ustawiały się we właściwy sposób. Może to oczywiście powodować dyskomfort czy też dolegliwości bólowe, nie jest to jednak generalna zasada. Z reguły noszenie aparatu ortodontycznego nie wiąże się z jakimikolwiek dolegliwościami.

Ortodonta dziecięcy Kraków. Specjalista, który skoryguje ustawienie zębów naszego dziecka

Jeśli problem z zębami dotyczy naszego dziecka, konieczny jest ortodonta Kraków. To specjalista, który doskonale wie, jak korygować problemy ze zgryzem u młodych ludzi. Również w tym przypadku może pojawić się konieczność założenia aparatu ortodontycznego i to na wiele miesięcy. Nierzadko jednak wystarcza specjalne nakładki ortodontyczne. Takie nakładki dziecko powinno zakładać na kilka godzin dziennie. Najlepiej, żeby zakładało je na czas snu, w którym najmniej będą mu przeszkadzać.

Podsumowując

Ortodonta jest w stanie dokonać nawet bardzo poważnej korekty ustawienia zębów, dzięki czemu uśmiech będzie idealny. Prawidłowe ustawienie zębów to jednak nie tylko ładny uśmiech, ale tez brak problemów z zębami, dolegliwości bólowych czy też problemów przy jedzeniu, a nawet mówieniu. W razie konieczności warto więc zgłosić się do takiego specjalisty i poddać koniecznemu leczeniu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.