niedz.. maj 19th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Wszystko co powinieneś wiedzieć o protezach zębowych

dentysta toruń
Podziel się

Prosto z mostu

Protezy zębowe, inaczej nazywane uzupełnieniami protetycznymi, to nic innego jak sztuczne zęby, które mają na celu odtworzenie naturalnej estetyki i funkcji uśmiechu. Protezy zębowe są stosowane w przypadku utraty całych łuków zębowych lub ich części. Najczęściej występują one u osób starszych, jednak zdarzają się także u młodszych pacjentów.

Istnieje kilka rodzajów protez zębowych, a do najpopularniejszych zalicza się protezy szkieletowe, mosty protetyczne oraz korony protetyczne. Każdy rodzaj protezy ma swoje wady i zalety, a dobór odpowiedniego rodzaju protezy powinien być dokonywany przez lekarza stomatologa lub protetyka na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.

Materiały protez zębowych

Protezy zębowe mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, akryl, tworzywa sztuczne lub kompozyt. Do niedawna protezy zębowe wykonywane były wyłącznie z metalu, jednak obecnie stosuje się także inne materiały, które są bardziej estetyczne i trwałe. Protezy na zęby mogą być także wykonane z metalu lub kompozytu. Te rodzaje protez są cięższe i bardziej trwałe. Metalowe protezy są często stosowane przez osoby, które mają problemy z utrzymaniem protez z tworzyw sztucznych. Protezy na zęby mogą być także wykonane z kości słoniowej lub z włókien kostnych. Te rodzaje protez są bardzo ciężkie i mogą być trudne do utrzymania. Protezy na zęby są coraz częściej stosowane, ponieważ są one coraz bardziej realne i przystępne cenowo. Są one wykonane z różnych materiałów, takich jak tworzywa sztuczne, metal, kość słoniowa lub włókna kostne. Protezy na zęby mogą być także wykonane z żywicy polimerowej, która jest bardzo podobna do zębów naturalnych.

Przymocowanie protez zębowych

Protezy zębowe są przyczepiane do naturalnych zębów za pomocą kleju lub specjalnych zaczepów. Istnieją także protezy, które są przyczepiane do dziąseł, jednak są one mniej popularne. Protezy zębowe mogą być stosowane przez pacjentów w każdym wieku, jednak najczęściej są one stosowane przez osoby starsze, które utraciły naturalne zęby w wyniku starzenia się lub chorób. Należy wybrać odpowiedni salon dentystyczny, sprawdź: dentysta toruń, dentysta kraków.

Wiek pacjenta

Protezy zębowe mogą być stosowane przez pacjentów w każdym wieku, jednak najczęściej są one stosowane przez osoby starsze, które utraciły naturalne zęby w wyniku starzenia się lub chorób.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.