sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Czym są ziołomiody i gdzie można je kupić?

miód, ziołomiody
Podziel się

Miód jest znany i ceniony na całym świecie. W sklepach dostępne są różnego rodzaju miody, a coraz częściej na półkach spotyka się ziołomiody. Co to takiego jest? Ile kosztuje ziołomiód i dlaczego warto je kupić?

Czym są ziołomiody?

Ziołomiody są produktami wytwarzanymi przez pszczoły. Na pierwszy rzut oka przypominają miód, jednak jest różnica w sposobie produkcji. Przede wszystkim w przypadku ziołomiodów pszczoły są karmione specjalnymi mieszkankami ziół. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie bardzo smacznego produktu, a przy okazji unikalnego.

Mieszkanki przygotowywane są przez pszczelarzy, którzy mają swoje sekrety w ich komponowaniu. Najczęściej pochodzą one z ziół
i roślin, które nie produkują nektaru i nie występuje na nich spadź. Tworzone są specjalne syropy, którymi karmione są pszczoły. Najczęściej łączy się rośliny zielarskie z cukrem. Ze względu na wyjątkowy skład, takie produkty są znacznie smaczniejsze i bogatsze w składniki odżywcze niż tradycyjne miody.

Ziołomiody cena

Z racji tego, że miody z ziołami produkowane są trudniejszą metodą niż tradycyjne miody, to ich cena jest nieco wyższa. Również składniki odżywcze znajdujące się w ziołomiodach działają znacznie korzystniej na cały organizm. Można kupić produkty, które będą doskonałe dla osób chorujących na anemię lub mających problemy z sercem. Są miody z ziołami wzmacniające organizm i bardzo przydatne w okresach przeziębień.

Jak zatem kształtują się ceny ziołomiodów? Wszystko zależy oczywiście od producenta. Ziołomiód w słoiku litrowym można kupić już od niecałych 50 złotych. Są dostępne także mniejsze słoiczki, dzięki czemu można wybrać sobie kilka rodzajów na różne dolegliwości. Przy okazji można także wypróbować innych smaków.

Ziołomiody sklep – gdzie można je kupić?

Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co je. Dzięki temu na terenie całego kraju powstaje coraz więcej sklepów z żywnością ekologiczną i naturalną. Również wielu producentów żywności oferuje produkty bio, które odżywiają organizm i dodają witalności.

W takich miejscach można kupić nie tylko miody, ale także ziołomiody. Dużą zaletą tego typu produktów jest fakt, że są one łatwe w użyciu. Zażywanie ziół jest czasochłonne. Trzeba najpierw zaparzyć lub macerować rośliny, a wybierając ziołomiód, wystarczy dodać łyżeczkę do szklanki wody lub spożyć bezpośrednio.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.