sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Dlaczego nigdy nie jest za późno na leczenie ortodontyczne?

denstysta
Podziel się

Wizyta u ortodonty Olsztyn to nie tylko problem krzywych zębów. Często Ci specjaliści mają do czynienia z dużo poważniejszymi chorobami, jakie mogą rozwijać się w naszej jamie ustnej i prowadzić do jeszcze poważniejszych problemów. Warto więc choć raz skonsultować stan naszego uzębienia z tego rodzaju specjalistą.

Jaki jest zakres działania ortodonty Olsztyn?

Każdy lekarz ortodonta Olsztyn zajmuje się przede wszystkim ustaleniem przyczyny, która spowodowała krzywy zgryz lub nieprawidłowo rosnące zęby. Dzięki temu możliwe jest zastosowanie skutecznego leczenia. Zdarza się, że przyczyna może być, np. laryngologiczna. Ale to może stwierdzić tylko specjalista w tym fachu. Ortodonta dziecięcy Olsztyn zadba więc o estetyczny uśmiech, wyleczenie wad zgryzu oraz zlikwiduje inne nieprawidłowości w uzębieniu. Może to być również wdrożenie do dalszego leczenia protetycznego czy implantologicznego. Co zyskujemy dzięki leczeniu i opiece ortodontycznej? Chronimy swoją jamę ustną przed schorzeniami przyzębia, przeciążeniem i stłoczeniem zębów, co może łatwo prowadzić do trudnej w leczeniu próchnicy, zyskujemy piękny uśmiech, a także często również poprawę wymowy.

Jak przebiega wizyta u ortodonty Olsztyn?

Każda wizyta rozpoczyna się rzetelną konsultacją, którą z pacjentem przeprowadza lekarz ortodonta Olsztyn.
W następnej kolejności dochodzi do badania wewnętrznego i zewnętrznego, a także wykonania zdjęć RTG i pobrania wycisku. Dopiero wtedy następuje diagnoza i plan leczenia. Leczenie najczęściej wymaga, aby pacjent nosił aparat ortodontyczny Olsztyn. Może on być stały lub ruchomy, a to indywidualnie do pacjenta dobiera ortodonta dziecięcy Olsztyn. Leczenie zazwyczaj trwa dość długo i wymaga wizyt kontrolnych w gabinecie. Po określonym czasie następuje zdjęcie aparatu ortodontycznego Olsztyn. Ważne jest, szczególnie w przypadku dzieci, aby nie zniechęcać się podczas leczenia i noszenia aparatu.

Dlaczego warto leczyć wady zgryzu?

Aparat ortodontyczny Olsztyn mogą nosić zarówno dzieci, jak i dorośli. Dzięki temu uda się nie tylko wyleczyć, ale również zapobiec innym schorzeniom w jamie ustnej, jak na przykład:

  • przeciążenia i zmiany patologiczne w przyzębiu,
  • schorzenia stawu skroniowo-żuchwowego,
  • próchnica w trudno dostępnych miejscach między zębami.

Jest to niewątpliwa inwestycja nie tylko w ładny i estetyczny uśmiech, ale także zdrowe zęby czy dziąsła. Tym samym ortodonta Olsztyn przyczynia się do naszego lepszego samopoczucia, większej pewności siebie oraz wyjątkowego uśmiechu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.