niedz.. kwi 21st, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Implanty zębów – czy warto i ile to kosztuje?

zdrowe zęby, dentysta, stomatolog
Podziel się

Utrata zębów jest poważnym problemem nie tylko natury estetycznej, ale także zdrowotnej. Obecnie istnieją różne sposoby na to, aby poradzić sobie z tym problemem. Jednym z najtrwalszych i najlepszych rozwiązań są implanty zębowe. Czym są oraz ile kosztuje implant zęba?

Jak zakłada się implant?

Współczesna stomatologia umożliwia rekonstrukcję całego uzębienia, co jest bardzo dobrą informacją, jednak jest to proces żmudny i wiąże się z bardzo wysokimi koszami. Implant jest bezpieczny dla kości szczęki, jest dla naszego organizmu obojętny, dlatego bardzo rzadko dochodzi do jego odrzucenia.
Na początku niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, na której otrzymamy skierowanie na odpowiednie badania tj. tomografię oraz badania poziomu witaminy D3. Następnie lekarz przedstawi niezbędne informacje i plan leczenia wraz z kosztami zabiegu. Sam zabieg nie jest skomplikowany ani bolesny, polega na wszczepieniu sztucznego korzenia, wkręceniu śruby gojącej, ostatnim etapem jest zamocowanie sztucznego zęba, który jest dobierany indywidualnie. Korony zębowe mogą być metalowe, akrylowe, ceramiczne, metalowe licowane porcelaną, cyrkonowe i nie tylko.

Implant zęba ceny

Co do tego, ile kosztuje implant, trudno jest uzyskać jednoznaczną odpowiedź, bo jego cena będzie uzależniona od wielu czynników. Po pierwsze od tego, jaki rodzaj implantu wybierzemy, ale także od techniki mocowania oraz renomy danego gabinetu. Niestety koszty nie są niskie, bo za jeden implant można zapłacić nawet 4600 złotych. Ile kosztują implanty zębów? Za najtańsze trzeba zapłacić około 1500 złotych, niemniej jednak nie warto w tym wypadku sugerować się wyłącznie ceną, ale doświadczeniem i kompetencjami dentysty. Pamiętajmy, że to jak zamontowany zostanie implant, w dużej mierze będzie decydować o tym, czy posłuży nam długo, czy po jakimś czasie pojawią się problemy. Jeśli implanty zębowe zostaną wszczepione w poprawny sposób i nasz organizm na nie dobrze zareaguje, wówczas mogą okazać się inwestycją na całe życie.

Zęby są bardzo ważne i nie można ich zaniedbywać. Chociaż implanty zębowe nie są tanie, to są bardzo komfortowe w użytkowaniu i bez wątpienia warto wziąć je pod uwagę, jeżeli mamy odpowiedni budżet. Niezależnie od tego, z jakich powodów straciliśmy zęby lub zęba, trzeba uzupełnić braki w łuku zębowym jak najszybciej.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.