sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Na czym polega nakładkowe wybielanie zębów?

zdrowe zęby, stomatolog
Podziel się

Białe, zdrowe i mocne zęby to marzenie wielu osób – nowoczesne zabiegi oferowane przez gabinety stomatologiczne dbają o kompleksową ochronę zębów, pozwalając na uzyskanie olśniewającego uśmiechu.

Wybielanie zębów – od czego zacząć?

Wybielanie zębów to krok, na który decyduje się coraz więcej osób – nowoczesne i niezwykle zaawansowane metody pozwalają na skuteczną, a co najważniejsze bezpieczną zmianę koloru uzębienia. Procedury wybielania zębów stosowane przez gabinety stomatologiczne umożliwiają rozjaśnienie naturalnego koloru zębów, pomagają także w usunięciu nieestetycznych przebarwień.

Decyzja o wybielaniu powinna zostać poprzedzona kompleksową kontrolą stanu uzębienia pacjenta – podczas wizyty lekarz stomatolog przyglądnie się nie tylko zębom, ale także i dziąsłom, pod lupę weźmie również poziom wrażliwości zębów. Dodatkowo warto pamiętać również o tym, że zabieg wybielania zębów powinien rozpocząć się od dokładnego oczyszczenia ich powierzchni – higienizacja przed wybielaniem umożliwia pozbycie się kamienia oraz nalotu, które mogłyby mieć negatywne skutki na efekty i trwałość wybielania.

Na czym polega wybielanie nakładkowe?

Wybielanie nakładkowe to jedna z popularnych metod zmiany koloru uzębienia – sposób ten cieszy się dużym powodzeniem, szczególnie wśród pacjentów, którym zależy na szybkich, widocznych i trwałych efektach.

Wybielanie nakładkowe przeprowadzane w gabinecie stomatologicznym rozpoczyna się od przygotowania wycisku, służącego do wykonania indywidualnych nakładek. Na kolejnej wizycie pacjent ma możliwość przymiarki nakładek – warto pamiętać o tym, że dokładne sprawdzenie odpowiedniego dopasowania nakładek pomoże w zwiększeniu efektywności całego procesu. Nakładki wybielające zęby stosowane są najczęściej na noc, niekiedy zakłada się je także na kilka godzin w ciągu dnia.

Nakładki wybielające zęby – zalecenia po zabiegu

Nakładki wybielające zęby to niezwykle skuteczny i wygodny sposób na zmianę koloru uzębienia – aby efektu zabiegu utrzymały się przez długi czas, warto postarać się o skrupulatne przestrzeganie wszystkich zaleceń wydanych przez stomatologa.

W większości przypadków pacjenci po nakładkowym wybielaniu zębów powinni unikać spożywania mocno barwiących pokarmów, muszą powstrzymać się również od picia kawy, herbaty i czerwonego wina, powinni zrezygnować również z palenia tytoniu. Oprócz tego zęby poddane zabiegowi wybielania wymagają stosowania odpowiednio dopasowanych past, których zadaniem jest wzmocnienie nadwyrężonego szkliwa oraz zminimalizowanie potencjalnej nadwrażliwości.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.