niedz.. maj 19th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Jak zapisać się na kurs SEP do 1kV?

żarówka, SEP, uprawnienia SEP do 1kv
Podziel się

Uprawnienia elektryczne SEP są niezwykle przydatne w pracy elektryka. Nie tylko potwierdzają one zdobytą wiedzę i kwalifikacje, ale także pokazują, że osoba pracująca na tym stanowisku jest odpowiedzialna. Kiedy warto zrobić kurs SEP 1kV? Kto może zapisać się na takie szkolenie?

Uprawnienia SEP do 1kV

Uprawnienia sepowskie wydawane są przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich, które nadzoruje branżę elektroenergetyczną. Organizacja zrzesza elektryków z całej Polski i organizuje kursy dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć uprawnienia elektryczne. Mając świadectwo zdania egzaminu sepowskiego, można znacznie łatwiej znaleźć pracę. Również niejednokrotnie zarobki takiej osoby są wyższe od elektryka, który uprawnień nie ma. Uprawnienia SEP dzielą się na trzy grupy. G1 obejmuje uprawnienia do pracy przy urządzeniach przesyłających energię elektryczną. G2 to urządzenia przetwarzające energię cieplną, a G3 obejmują urządzenia wytwarzające czy przesyłające paliwa gazowe.

Dlaczego warto zrobić kurs SEP 1kV?

Uprawnienia sepowskie dają znacznie większe możliwości rozwoju zawodowego. Nie tylko jest więcej ofert pracy dla takich osób, ale i zarobki są wyższe. Kurs to także dodatkowa wiedza i umiejętności, które z pewnością przydadzą się w tym zawodzie. Należy jeszcze pamiętać o tym, że dobry elektryk powinien znać się na obowiązujących przepisach, których można nauczyć się podczas szkolenia. Uprawnienia są ważne przez okres 5 lat i po tym czasie należy ponownie podejść do egzaminu. Warto na pewno zapisać się na kurs przed egzaminem, aby uaktualnić wiedzę, która w tej branży zmienia się bardzo dynamicznie.

Uprawnienia SEP do 1kV – kto może je zdobyć?

Na kurs sepowski można zapisać się na terenie całej Polski. Jest bardzo wiele placówek, które regularnie organizują szkolenia w formie stacjonarnej i internetowej. Na kurs sep 1kV może zapisać się każda pełnoletnia osoba. Nie musi być ona związana z branżą elektryczną. Nie trzeba mieć także ukończonej szkoły w tym kierunku czy doświadczenia. Całe szkolenie trwa zaledwie jeden dzień, a cena kursu nie jest wysoka. Na kursie przekazywana jest wiedza teoretyczna, jak również i praktyczna. Uczestnik może bardzo wiele się nauczyć, a przy okazji odświeżyć swoją wiedzę. Po kursie odbywa się egzamin, który nie jest trudny i z pewnością każdy sobie poradzi z odpowiedziami na pytania.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.