sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Leczenie endodontyczne – na czym polega?

dentysta, stomatolog
Podziel się

Leczenie endodontyczne, czyli inaczej kanałowe, to proces, który przez wielu pacjentów nie jest zbyt lubiany. Mimo to, jest on bardzo korzystną dla kondycji zębów “deską ostatniej szansy”, dzięki której możliwe jest przynajmniej uratowanie nadal funkcjonującego zęba. Jak typowy gabinet stomatologiczny Kraków realizuje takie usługi?

Na początek – oczyszczenie

Istotnym elementem leczenia kanałowego jest usunięcie martwej części zęba. Jest to proces niezwykle ważny, gdyż dzięki niemu można łatwo wyeliminować tą strukturę uzębienia, która prowadzi do powstania wielu bakterii. Oczyszczenie struktury zęba to jedno, a jego leczenie to drugie. Dlatego każda klinika stomatologiczna Kraków wykorzystuje do tego zaawansowane technologie czyszczenia chemicznego i mechanicznego. Technika ta jest na tyle skuteczna, że za jej pomocą można nawet leczyć bolące i mocno uszkodzone zęby.

Co dalej?

Każdy gabinet dentystyczny Kraków korzysta z nieco innych metod leczenia kanałowego. W następnym etapie większość z nich korzysta z obojętnych dla organizmu wypełniaczy, których obecność nie prowadzi do powstania stanów zapalnych, reakcji alergicznych, czy też innych zjawisk niepożądanych. Gdy struktura zęba jest odpowiednio wypełniona, staje się on praktycznie całkowicie odporny na oddziaływanie niebezpiecznych czynników fizycznych i chemicznych. Co ważne, integralnym “objawem” tego, że leczenie przyniosło odpowiednie rezultaty, jest zanik bólu i stanu zapalnego.

Kontrowersyjne leczenie = maksimum skuteczności

Niestety, większość pacjentów nie toleruje tej metody leczenia. Wynika to głównie z rachunku ekonomicznego. Owszem, praktycznie każdy gabinet stomatologiczny Kraków posiada sprzęt niezbędny do tego typu zabiegów, ale korzystanie z niego jest bardzo kosztowne, co oczywiście przedkłada się na wyższe ceny usług medycznych. W przypadku takich podmiotów jak klinika stomatologiczna Kraków, ceny te mogą być jeszcze wyższe. Oczywiście tutaj istotne znaczenie ma prestiż wybranej jednostki, a także liczba wizyt, które pacjent będzie musiał odbyć.

Podsumowując, gabinet dentystyczny Kraków to miejsce, w którym coraz częściej korzysta się z zabiegu leczenia kanałowego. Niestety duże koszty (niejednokrotnie 1 – 2 tysięcy złotych) sprawiają, że wielu pacjentów woli usunąć ząb. Niestety, takie podejście również wiąże się z określonymi konsekwencjami.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.