sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Stomatologia dziecięca w Łodzi

dentysta, stomatolog
Podziel się

Dentysta dziecięcy Łódź to lekarz, który specjalizuje się w leczeniu chorób jamy ustnej oraz obszaru twarzoczaszki. Według ekspertów dziecko powinno być przyprowadzane do dentysty co najmniej dwa razy.

W czym specjalizuje się stomatolog dziecięcy Łódź?

Dentystyka dziecięca nazywana jest również pedodoncją. Korzysta się z niej przede wszystkim po to, aby zapobiegać wielu problemom, które mogą pojawić się wraz z pogorszeniem stanu uzębienia. Jak wiadomo, zarówno dzieci, jak i dorośli są podatne na próchnicę, jednakże ze względu na to, że słodkości są tak lubiane przez pociechy, są one bardziej podatne na pojawienie się próchnicy w obrębie ich zębów.
Zapobieganie próchnicy to główne zadanie pedodoncji. Z tego też powodu coraz więcej rodziców przyprowadza swoje dzieci w celu wykonania zabiegu lakierowania. Lakierowanie polega na tym, że zęby zostają powleczone specjalną substancją, która dostarcza do tkanki zębów odpowiednia ilość fluoru. Dla lepszego i trwalszego efektu czynność ta powinna być regularnie powtarzana. Stosowanie preparatów z fluorem jest bezpieczne zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Substancja ta nie wpływa negatywnie na zdrowie organów.
Należy pamiętać o tym, że tylko regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym gwarantują poprawę stanu uzębienia. Ogranicza się w ten sposób powstawanie próchnicy, która nieleczona prowadzić może do przykrych w skutkach, nieodwracalnych zmian, spośród których warto wymienić upośledzenie funkcji żucia oraz skrzywienie zgryzu.

Co oferuje stomatologia dziecięca Łódź?

Stomatologia dziecięca Łódź – w zakresie usług gabinetu stomatologicznego znajdują się również zabiegu takie jak lakowanie zębów dziecięcych, które polega na uzupełnianiu bruzd. Jak wiadomo, wgłębienia te powstają anatomicznie na powierzchni zębów, które odpowiadają za przeżuwanie. Warto mieć na uwadze fakt, że zęby mleczne tak samo, jak zęby stałe są narażone na pojawienie się próchnicy w ich obszarze. Co więcej, pogorszony stan zębów mlecznych, prowadzić może również do tego, że zęby stałe będą na początku wyżynania zaatakowane próchnicą. Z uwagi na fakt, że w ten sposób skutecznie można zapobiec próchnicy, warto na etapie wyżynania zębów stałych zdecydować się na lakowanie specjalnym preparatem, ponieważ skutecznie zapobiega to pojawianiu się bakterii w obszarze zębów. Rodzice powinni pamiętać o tym, aby dzieci przynajmniej dwa razy w roku poddawały się kontroli stomatologicznej.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.