niedz.. kwi 21st, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Ortodoncja w Krakowie

dentysta, stomatolog
Podziel się

Ortodonci to dentyści, którzy specjalizują się w leczeniu problemów dotyczących nieprawidłowości w położeniu oraz rozstawieniu zębów.

Ortodoncja Kraków

Krzywe zęby są ogromnym problemem dla pacjentów. Są one związane nie tylko z komfortem życia, ale też z pogarszającym się zdrowiem. Jak wiadomo zęby, które nie są we właściwej pozycji, ciężko jest czyścić co prowadzić może do rozprzestrzeniania się próchnicy. Krzywo osadzone zęby są bardzo problematyczne, ponieważ wpływają one negatywnie na odbiór oraz atrakcyjność człowieka. Pacjenci korzystający z usług ortodontów mogą być pewni, że z czasem ułożenie zębów zostanie przywrócone w odpowiednie miejsca. Warto korzystać z leczenia w klinikach o ugruntowanej pozycji na rynku, ponieważ gwarantuje to zadowolenie oraz pewność, że leczenie będzie kompleksowe. Krzywe zęby nie są powodem do wstydu, ponieważ wszelkie wady z tym związane mogą zostać wyleczone. Poprawi to komfort oraz ogólne samopoczucie pacjenta.

Aparaty ortodontyczne Kraków

Leczeniu ortodontycznemu mogą być poddani pacjenci w każdym wieku i dotyczy to również najmłodszych. Ważna jest szybka reakcja ze strony rodziców. Ortodonta dziecięcy Kraków zadba o najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas zabiegów. Według Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego dziecko nawet w wieku dwóch czy trzech lat powinno zostać zbadane pod kątem prawidłowości ustawienia zębów.
Ortodonta w czasie takiego badania będzie mógł ocenić stan uzębienia, co pozwoli zaplanować ewentualne leczenie. Jest to niezwykle długotrwała procedura, która ma kilka etapów. Na samym początku lekarz przeprowadzi wywiad medyczny, podczas którego określi czy pacjent nadaje się do leczenia. Równie ważne jest przeprowadzenie badania aparatem rentgenowskim. Zdjęcie RTG umożliwia wgląd w budowę szczęki.

Aparat na zęby Kraków

W przypadku przesunięcia żuchwy lub też innych objawów sugerujących złe umiejscowienie zębów w kości lekarz ortodonta podejmie się leczenia, które najczęściej sprowadza się do zamontowania aparatu. W przypadki dzieci, aparaty są refundowane do 18. roku życia. Dorośli muszą liczyć się z koniecznością poniesienia pełnych kosztów. Po założeniu aparatu pacjent może ćwiczyć mięśnie, co pozytywnie wpłynie na rozstaw zębów. Aparaty są stałe lub ruchome, wybór zależy od tego, jak bardzo zaawansowany jest problem. Bez dwóch zdań, wybierając ortodontę, należy kierować się jego renomą oraz pozycją na lokalnym rynku stomatologicznym.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.