sob.. cze 15th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Co trzeba wiedzieć o leczeniu zębów w narkozie?

zdrowe zęby, konsultacja dentystyczna
Podziel się

Leczenie zębów to niejednokrotnie długi oraz żmudny proces, szczególnie kiedy stan jamy ustnej przedstawia się co najmniej źle. Wielu pacjentów decyduje się wtedy na wykonywanie leczenia z wykorzystaniem znieczulenia ogólnego.

Leczenie zębów pod narkozą Tychy

Coraz więcej klinik wychodzi naprzeciw oczekiwaniom oraz potrzebom pacjentów, w związku z czym w swojej ofercie zamieszczają możliwość zastosowania znieczulenia ogólnego. Leczenie zębów w narkozie jest popularną opcją, ponieważ pozwala ono na rozluźnione podejście do kwestii zabiegów wykonywanych w jamie ustnej. Także tych inwazyjnych.

Kliniki dentystyczne w Tychach oferują leczenie zębów pod narkozą w przypadku zabiegów związanych z usuwaniem zębów oraz wszczepiania implantów w miękką tkankę jamy ustnej. Oba zabiegi uznawane są za inwazyjne, jednak także w innych przypadkach istnieje możliwość skorzystania z leczenia z wykorzystaniem narkozy.

Leczenie zachowawcze oraz kanałowe również można wykonać z wykorzystaniem znieczulenia ogólnego. Ważne w tym momencie jest zapewnienie komfortu psychicznego pacjentowi.

Leczenie zębów z narkozą a zalecenia

Leczenie zębów z wykorzystaniem narkozy obecnie uważa się za bezpieczny zabieg. Główną przyczyną takiego sposobu myślenia jest fakt, że nad pacjentem cały czas czuwa zespół doświadczonych anestezjologów, a stosowane preparaty medyczne są starannie przebadane. Mimo to należy pamiętać, że należy przestrzegać kilku prostych zasad, decydując się na skorzystanie ze znieczulenia ogólnego w trakcie zabiegu dentystycznego.

Leczenie zębów pod narkozą rozpoczyna się dietą, przed przystąpieniem do zabiegu należy ograniczyć spożywanie posiłków. Ostatni posiłek powinien zostać skonsumowany wcześniej niż 6 godzin przed zabiegiem. Podobna zasada tyczy się także napoi, bowiem nie należy pić na co najmniej 2 godziny przez skorzystaniem ze znieczulenia ogólnego.

Co więcej, po wybudzeniu ze stanu głębokiego snu, anestezjolog dokładnie bada pacjenta. Oznacza to, że nie tylko sprawdza funkcje życiowe pacjenta, ale również stan jego świadomości. Jednakże bez względu na przeprowadzone badania, pacjent powinien znajdować się pod opieką innej osoby dorosłej przez okres 12 godzin. Również w tym okresie nie powinien on podejmować żadnych ważnych i wiążących decyzji. Zabronione jest też prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Po wybudzeniu ze stanu głębokiego snu wywołanego znieczuleniem ogólnym pacjent nie powinien spożywać posiłków ani pić przez okres 3 godzin. Wszystkie zalecenia mają na celu zachowanie dobrego samopoczucia pacjenta.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.