sob.. lip 20th, 2024

STYLDOWOLNY.PL

Portal ogólnotematyczny

Czym charakteryzują się nowoczesne implanty zębów Szczecin?

dentysta, stomatolog
Podziel się

Stomatologiczne implanty Szczecin bez wątpienia są jedną z najszybciej rozwijających się metod odbudowy utraconych zębów. Coraz więcej klinki stomatologicznych oferuje swoim klientom implanty, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Jak zbudowany jest implant zębów?

Każdy z implantów stomatologicznych składa się z trzech głównych elementów. Pierwszym z nich jest filar implantu, drugim korona protetyczna, a ostatnim specjalne łączniki. Najważniejszym elementem jest oczywiście filar. Mowa tutaj o tym elemencie, którego głównym zadaniem jest zastąpienie korzenia zęba. W dużej mierze to właśnie od jakości filaru zależy stabilność całego implantu oraz odporność na obciążenia mechaniczne, które zachodzą podczas jedzenia. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie filary wykonane w całości z tytanu. Jest to materiał bardzo trwały i odporny. Na szczególną uwagę zasługuje także dobra biozgodność z tkanką kostną. To właśnie dzięki tej właściwości nie ma dużego ryzyka, że implant po wszczepieniu powodować będzie bolesne problemy. Nieco tańszym rozwiązaniem jest cyrkon, który stosuje się przy problemach alergicznych. Cyrkon ma tą dużą zaletę, że jego kolor do złudzenia przypomina naturalne zęby.

Dlaczego warto postawić na implanty Szczecin?

Nowoczesne implanty zębów Szczecin mają bardzo wiele zalet, dlatego też z miesiąca na miesiąc jest to coraz popularniejsza metoda odbudowania zębów. Implanty zaprojektowane zostały w taki sposób, aby bardzo dokładnie odwzorować utracone naturalne zęby. Dzięki temu, że wszczepiony w dziąsło implant obrasta przez tkankę kostną to można ograniczyć ryzyko zanikania kości. Jest to idealny wybór dla osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o atrofii. Dla wielu pacjentów dużym atutem może okazać się również to, że implanty nie wymagają żadnych specjalnych metod pielęgnacyjnych. Implanty zębów Szczecin czyści się w identyczny sposób jak zwykłe zęby. Implanty Szczecin cennik także jest bardzo przystępny, dlatego też nawet mniej zamożne osoby mogą skorzystać z olbrzymiego potencjału implantologii.

Porcelanowe korony

Największym zainteresowaniem cieszą się porcelanowe korony, które można założyć nie tylko na żywe, ale również na martwe zęby. Przed implantologią należy oczywiście wszystkie zęby wyleczyć endodontycznie. Aby założyć implanty Szczecin należy zapisać się na przynajmniej trzy wizyty.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.